Odsúdili invalidných dôchodcov. Podplácali posudkového lekára

Zdroj: TV JOJ

14.09.2012 14:50 | Ďalšia korupčná kauza momentálne otriasa okresom Humenné na východe Slovenska. Obvinení sú 14 invalidní dôchodcovia, ktorí ponúkali posudkovému lekárovi a jeho referentke odmenu za pre nich "výhodnejší" posudok. Najskôr tento čin väčšina z nich popierala, no usvedčila ich bezpečnostná kamera.

Ani lekár, ani obvinení totiž netušili, že v ordinácii bola niekoľko mesiacov nainštalovaná kamera. Svoje podplácanie si potom pozreli na videu. A na súde skončili aj takí, ktorí síce lekárovi ponúkli obálku, no on ju neprijal. Hovorí odsúdená pacientka: "Tam bol aj zvuk, aj obraz. Že som dávala tých 20 eur do obálky doktorovi, ktorý ju neprijal, že mi ju vrátil."

Ako úplatok ponúkla divinu

Nepodplácalo sa len peniazmi. Jedna z obvinených dala ako úplatok mäso z diviny. "Tam, že mu dávala okolo dvoch kíl. Že dávala jednému i druhému divinu," pokračuje odsúdená pacientka. Obvinení sú 14 podplácajúci, no podľa našich informácií je už päť dôchodcov aj právoplatne odsúdených.

Dohromady ich to vyjde 240 eur

"Špecializovaný trestný súd udelil obvineným peňažné tresty vo výške 160 eur za prečin podplácania," informuje Katarína Kudjaková, hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici. Okrem toho musia zaplatiť aj súdne trovy vo výške 80 eur. Teda dokopy 240 eur a to do 15 dní. Ak tak neurobia, na dva mesiace môžu skončiť za mrežami.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU ZADARMO.

Autor: Jana Veľasová

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt