Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Jaroslava (50) prepadli v Prešove štyria mladíci

Zdroj: TV JOJ

28.07.2012 12:16 | Štyria mladíci v Prešove prepadli 50-ročného muža, ktorý skončil s vážnymi zraneniami. Policajti už páchateľov vypátrali. Dvaja útočníci sú ešte deti.

Muž sa bránil zubami-nechtami

Päťdesiatročný Jaroslav kráčal po chodníku, bolo asi desať hodín večer. V tom k nemu priskočili štyria mladíci, ktorí ho chceli okradnúť.  Ubránil síce osobné veci i peniaze, no skončil v nemocnici. "Muž im bránil dostať sa do svojich vreciek a tak sa pokúsili vytrhnúť mu tašku, ktorú mal omotanú okolo ruky," povedal prešovský hovorca Daniel Džobanik.

Muž pri ďalšom zápase s lupičmi spadol tak nešťastne, že skončil s vážnymi zlomeninami lonovej kosti, pomliaždeným hrudníkom a ďalšími zraneniami, z ktorých sa  bude liečiť asi 3 mesiace.

Páchatelia sa všemožne vyhovárali

Za prepadom sú štyria mladí páchatelia. Dvaja ešte maloletí, ďalších dvoch starších sudca zobral do väzby. Nepomohli ani výhovorky o spaní, či dokonca historka, že mužovi chceli pomôcť.

"Dvoch prešovčanov vo veku 14 a 20 rokov obvinil vyšetrovateľ zo zločinu lúpeže," doplnil Džobanik. Obidvoch mladíkov čaká v najbližších týždňoch súdne pojednávanie, kde sudca rozhodne o výške ich trestu.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Eva Murcková

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Pavol Janič

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt