Strelec Juhász a strelec Harman. Toto ich spája...

Zdroj: TV JOJ

16.06.2012 23:08 | V Hurbanove v sobotu zastrelil mestský policajt troch ľudí, dvoch vážne zranil. Všetci pochádzali z rozvetvenej rómskej rodiny. Podobný priebeh udalostí pripomína drámu spred necelých dvoch rokov v bratislavskej Devínskej Novej Vsi.

Strelec Ľubomír Harman, vtedy prišiel vyzbrojený samopalom, 2 krátkymi guľovými zbraňami, 8 plnými zásobníkmi a množstvom náhradnej munície so slúchadlami na ušiach vystrieľal všetkých ľudí, ktorých pred desiatou zastihol v byte na ulici Pavla Horova.

Streľbu v byte neprežil nikto

O život vtedy prišli štyri ženy a 13-ročný chlapec. Ďalšou obeťou bol muž, ktorého útočník zabil pri vchode do domu. Následne začal páliť aj po okoloidúcich. Obeťou sa tak stala aj žena, ktorá stála na neďalekom balkóne. Tragickú bilanciu tejto krvavej udalosti uzatvoril útočník, ktorého zastrelili policajti.

Inšpiroval sa strelec z Hurbanova Devínskou?

Inšpiroval strelec z Devínskej Novej Vsi Ľubomír Harman hurbanovského policajta? Ich prípady na prvý pohľad majú viacero spoločných čŕt no jeden zásadný rozdiel. Milan Juhász skončil v policajných rukách živý a svoj motív môže objasniť. "Je tam veľa paralel, veľa podobného, a to, čo mali spoločné a či sa tento pán vzhliadol práve u pán Harmana, ukáže vyšetrovanie. Je k prospechu veci, že sa ho podarilo zaistiť živého," skonštatovala psychiatrička Danica Caisová.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

 

 


  

Autor: Alena Klepochová

Zdroj: noviny.sk, SITA

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt