Adoptujzvieratko.sk. Prvá databáza zvierat hľadajúcich domov

09.01.2013 13:08 | Všetci ľudia s veľkým srdcom, ktorí chcú pomôcť zvieratkám bez domova, sa konečne dočkali. Na svete je prvá slovenská webová stránka, ktorá sa neobmedzuje len na psy, či mačky, ale vytvára databázu všetkých zvierat, ktoré hľadajú nový domov.

Na jednom jedinom mieste tak nájdete zvieratká z celého Slovenska, ktoré sú v útulkoch, karanténnych staniciach, ale aj v dočasných opaterách, či v ponuke súkromných osôb. Hlavnou motiváciou pre vznik tohto projektu bol (okrem lásky k zvieratkám - autorka projektu sama zachránila už niekoľko mačiatok a našla im milujúci domov) nedostatok informácií o zvieratkách na adopciu.

Potrebné informácie na jednom mieste

Na inzertných portáloch sa ponuky zvierat na adopciu strácajú v neprehľadnej komerčnej ponuke obchodníkov so zvieratami. Mnohým útulkom popri náročnej starostlivosti o zverené zvieratká zostávajú ľudské, resp. finančné kapacity len na prevádzkovanie veľmi jednoduchých a málo aktualizovaných web-stránok s obmedzenou funkčnosťou.

Spoločná databáza teda uľahčí hľadanie tým, ktorí uvažujú o novom rodinnom priateľovi, a zároveň pomôže prevádzkovateľom útulkov nájsť toho správneho človeka "svojim" zvieratkám.

Zadajte si vlastné kritériá

Vhodné zvieratko môžu záujemcovia hľadať podľa podrobných kritérií – od miesta, plemena (či informácie z akých plemien je kríženec zmiešaný) až po špecifikáciu, či je zviera očkované, sterilizované a odčervené. Samostatná sekcia "Straty a nálezy“ slúži na hľadanie zatúlaných zvierat. VIAC INFO TU.

Adopcia v Horskom parku

Viaceré opustené zvieratá majú svoj domov vďaka tretiemu podujatiu Nájdite sa!. To sa uskutočnilo v septembri v horárni v Horskom parku. Tvárou projektu pre tento ročník sa stala fenka Pompi, ktorá bola na všetkých vizuáloch aj plagátoch k podujatiu. Pozrite sa, ako to v Horskom parku prebiehalo...

Zdroj: TV JOJ

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Juraj Hajdin

Zdroj: noviny.sk/adoptujzvieratko.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt