800 ľudí na ulici, vlastné bývanie úplne rozobrali

Zdroj: TV JOJ

27.07.2012 06:37 | Na známom Luníku IX. stúpa napätie. Po troch veľkých demoláciách panelákov je totiž naplánovaná ďalšia. Tamojší obyvatelia vraj vlastnými rukami rozobrali dom tak, že má poškodenú statiku. Ak stavebný úrad rozhodne o likvidácii ďalších zničených domov, na ulicu by putovalo približne osemsto ľudí, ktorí tam bývajú načierno.

Náhradné byty dostanú len 2 rodiny

Pracovníci bytového podniku v týchto okamihoch odovzdávajú obyvateľom výzvy, aby okamžite opustili byty. Novú strechu nad hlavou si tak bude musieť hľadať takmer 150 ľudí. Vo výzve ich žiadajú o okamžité vysťahovanie.

"Búrať sa bude dom s dvoma bránami, kde je celkovo 30 bytov," povedal Martin Paška z bytového podniku mesta. Náhradné ubytovanie dostanú len dve rodiny. Nový príbytok od mesta očakávajú aj neplatiči, ktorí na Luníku žijú načierno, z bytov sa odsťahovať odmietajú. "Oni len čakajú, čakajú, že sa niekto postará, no my to nebudeme," dodáva.

Nejde o posledné búranie

Nemajú platnú zmluvu, tým pádom nemajú nárok na náhradné ubytovanie. Panelák je v dezolátnom stave a je len otázkou času, kedy by sa tam stala tragédia. Vytrhané okná, zábradlie, výťahová šachta zanesená odpadkami až po siedme poschodie - búrať chcú čo najskôr. "Chceli sme to stihnúť do konca mesiaca september, lebo život a zdravie ohrozujúci stav pretrváva a zodpovední sme my," tvrdí Paška.

Podľa našich informácii to ale nie je posledné búranie na tomto sídlisku. Správca domov si dal údajne vypracovať ďalšie posudky na 4 panelákové vchody, ktoré sú tiež v havarijnom stave. "K tomu sa nebudeme vyjadrovať," dodáva Paška.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Jozef Kačmáry

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt