Podľa vedcov vláda zaviedla viaceré opatrenia rýchlo, mnohé však neimplementovala vôbec

Podľa vedcov vláda zaviedla viaceré opatrenia rýchlo, mnohé však neimplementovala vôbec

Archívna reportáž
Veľkonočné opatrenia embed kód
BRATISLAVA / Iniciatíva Veda pomáha COVID-19 vyhodnotila doterajšie plnenie opatrení, na ktorých sa zhodli odborníci za okrúhlym stolom na Úrade vlády SR pred viac ako mesiacom. Informoval o tom hovorca iniciatívy Veda pomáha COVID-19 Richard Kollár.

Vedci oceňujú, že niektoré z opatrení v súvislosti s koronavírusom boli vládou implementované veľmi rýchlo. Predovšetkým v oblastiach zvýšenia osobnej ochrany pred infekciou, obmedzenia výnimiek pre pohyb COVID pozitívnych osôb, ako aj niektoré úpravy vedúce k racionalizácii očkovacej stratégie.

Upozorňujú však, že viaceré kroky, ktoré sú podľa nich kľúčové pre udržanie pozitívneho trendu, neboli implementované vôbec:

  • výrazné zvýšenie pandemickej PN a OČR, ako aj kompenzácie pre živnostníkov
  • zlepšenie prednemocničnej starostlivosti
  • prijatie novej stratégie testovania a úprava COVID automatu, s ukončením permanentného plošného antigénového testovania
  • jednotná a zrozumiteľná komunikácia s verejnosťou

Uplynulo päť týždňov odo dňa, keď sa začali rokovania odborníkov za okrúhlym stolom na Úrade vlády SR. Iniciatíva Veda pomáha - COVID-19 vyhodnotila doterajšie plnenie dohodnutých opatrení, ktoré vláda oficiálne prijala ako svoju úlohu formou uznesenia.

Odborníci pripomenuli, že mnohé navrhované opatrenia bolo potrebné implementovať čo najskôr. Pre ich efektivitu totiž nie je dôležitý len druh opatrení, ale aj ich načasovanie a promptné zavedenie, doplnila iniciatíva vo svojom stanovisku. Vyhlásenie bude zverejnené v plnom znení aj na stránke vedapomaha.sk.

Zdroj: noviny.sk/sita

Odporúčame

TV Program

15:50 Česko Slovensko má talent
17:30 Noviny
18:00 Prestreté
16:40 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:45 Prvé oddelenie
18:15 Prvé oddelenie
16:45 Ochrancovia
17:55 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
17:00 Rybičky Flip a Flap
17:05 Rapotáčik 3
17:15 Malí fidlikanti
16:25 Cirkus
18:15 Velký draft
20:15 Domino