Po Michalovciach hlási ďalšie potvrdené prípady medzi zdravotníkmi aj nemocnica v Rožňave

Po Michalovciach hlási ďalšie potvrdené prípady medzi zdravotníkmi aj nemocnica v Rožňave

MICHALOVCE / V nemocnici v Michalovciach potvrdili nákazu Covid-19 u zdravotníkov pracujúcich na oddelení rádiológie. Prichádzali tak do kontaktu s množstvom pacientov, ktorí mohli mať rôzne diagnózy. Informáciu pre TV JOJ potvrdila nemocnica. Zároveň výskyt nákazy potvrdila u svojich zamestnancov aj nemocnica v Rožňave.

Michalovská nemocnica je v stave najvyššej pohotovosti. Posledné výsledky testov, totiž potvrdili nákazu u zdravotníckeho personálu. Príznaky koronavírusu sa najprv prejavili u laborantky. Vedenie nemocnice ju otestovalo avšak jej výsledky neboli jednoznačné. Nasledovali opakované odbery, ktoré vraj nákazu nepotvrdili.

"Nemocnica otestovala následne 43 zamestnancov, s ktorými mohla prísť zdravotníčka do kontaktu. Okrem troch boli všetky testy negatívne, na výsledky 11 ešte čakáme. Zamestnanci s pozitívnym výsledkom na Covid-19 sú aktuálne v domácej karanténe, nemajú žiadne príznaky ani zdravotné ťažkosti. Oddelenie naďalej pracuje v štandardnom režime,“ informovala  Jana Fedáková zo Sveta zdravia. 

V zdravotníckom zariadení v Rožňave rovnako potvrdili koronavírus u štyroch zamestnancov - ide o lekárov a zdravotné sestry z oddelenia intenzívnej starostlivosti, jednu zdravotnú sestru zaznamenali v psychiatrickej liečebni v Plešivci. 

Informáciu televízii JOJ potvrdil Jozef Varga, ktorý je poverený zastupovaním regionálneho hygienika v Rožňave. 

Nemusí ísť o konečné číslo, momentálne sa vykonáva testovanie pacientov, ďalších zamestnancov a ich rodinných príslušníkov. Televízia JOJ čaká na vyjadrenie nemocnice. 

Pozrite si reportáž k téme: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Odporúčame

TV Program

17:55 Bez servítky
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:40 Agentka bez minulosti
18:35 Agentka bez minulosti
19:40 Profesionáli VIII.
18:00 Súdna sieň
19:00 Kosti X.
20:10 9-1-1: Texas
18:20 Mach a Šebestová na prázdninách
18:35 Tom a Lili
18:45 Kid Lucky
16:55 Victor Davis: Cesta na vrchol
18:35 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy
20:15 Operace Entebbe