Po Michalovciach hlási ďalšie potvrdené prípady medzi zdravotníkmi aj nemocnica v Rožňave

Po Michalovciach hlási ďalšie potvrdené prípady medzi zdravotníkmi aj nemocnica v Rožňave

MICHALOVCE / V nemocnici v Michalovciach potvrdili nákazu Covid-19 u zdravotníkov pracujúcich na oddelení rádiológie. Prichádzali tak do kontaktu s množstvom pacientov, ktorí mohli mať rôzne diagnózy. Informáciu pre TV JOJ potvrdila nemocnica. Zároveň výskyt nákazy potvrdila u svojich zamestnancov aj nemocnica v Rožňave.

Michalovská nemocnica je v stave najvyššej pohotovosti. Posledné výsledky testov, totiž potvrdili nákazu u zdravotníckeho personálu. Príznaky koronavírusu sa najprv prejavili u laborantky. Vedenie nemocnice ju otestovalo avšak jej výsledky neboli jednoznačné. Nasledovali opakované odbery, ktoré vraj nákazu nepotvrdili.

"Nemocnica otestovala následne 43 zamestnancov, s ktorými mohla prísť zdravotníčka do kontaktu. Okrem troch boli všetky testy negatívne, na výsledky 11 ešte čakáme. Zamestnanci s pozitívnym výsledkom na Covid-19 sú aktuálne v domácej karanténe, nemajú žiadne príznaky ani zdravotné ťažkosti. Oddelenie naďalej pracuje v štandardnom režime,“ informovala  Jana Fedáková zo Sveta zdravia. 

V zdravotníckom zariadení v Rožňave rovnako potvrdili koronavírus u štyroch zamestnancov - ide o lekárov a zdravotné sestry z oddelenia intenzívnej starostlivosti, jednu zdravotnú sestru zaznamenali v psychiatrickej liečebni v Plešivci. 

Informáciu televízii JOJ potvrdil Jozef Varga, ktorý je poverený zastupovaním regionálneho hygienika v Rožňave. 

Nemusí ísť o konečné číslo, momentálne sa vykonáva testovanie pacientov, ďalších zamestnancov a ich rodinných príslušníkov. Televízia JOJ čaká na vyjadrenie nemocnice. 

Pozrite si reportáž k téme: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

TV Program

23:30 Kosti II.
00:30 Aféry
01:30 Krimi
22:30 Let Fénixa
00:55 DEDIČSTVO
01:45 KINOSÁLA
22:55 Vraždy, ktoré šokovali XXII.
23:55 Spackané plastické operácie
00:55 POLICAJTI V AKCII
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Kúzlovanie
00:05 Rapotáčik 2
22:10 Hellboy: Královna krve
00:10 Strážce spravedlnosti II.
00:55 Strážce spravedlnosti II.