Vytúžený odpočinok po chemoterapii sa zmenil na nočnú moru

Vytúžený odpočinok po chemoterapii sa zmenil na nočnú moru

DOMINIKÁNSKA REPUBLIKA: Medzi Slovákmi, ktorí uviazli v zahraničí a nevedia sa dostať domov, je aj onkologická pacientka, ktorej sa o niekoľko dní minú lieky. Spolu s manželom odišli na vytúženú dovolenku do Dominikánskej republiky po tom ako absolvovala celú chemoterapiu na začiatku marca.

"Manžel je zdravotne postihnutý a ja som onkologická pacientka," hovorí Zuzana, ktorá uviazla v Dominikánskej republike.

Problémom je, že musí užívať lieky, ktoré jej začínajú dochádzať: "Lieky mám do stredy budúceho týždňa."

Na letisko chodia s manželom už niekoľko dní, no zatiaľ bezúspešne: "Sa snažia dostať všetkých do Európy ale teda, že nie sme na zozname cestujúcich. Ale, že sa tam máme o druhej dostaviť, zase sa spýtať, či nebude voľné miesto a zase čakať."

Pocit, že slovenská vláda robí pre Slovákov, ktorí uviazli v zahraničí dosť nemá Jakub, ktorý pracoval na ostrove Tenerife. Na Slovensko sa pokúšal spolu s priateľmi dostať niekoľko dní avšak podarilo sa mu to až dnes vďaka českej vláde.

Napriek tomu Jakub zostal milo prekvapený z miesta kde spolu s kamarátmi absolvuje povinnú 14-dňovú karanténu v Piešťanoch.

Aj zdravotnícke zariadenia, ktoré sa starajú o onkologických pacientov, zvyšujú hygienické opatrenia, aby chránili ich oslabenú imunitu:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:20 Súdna sieň
06:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:35 Policajti v akcii
06:30 Prvé oddelenie II.
07:05 Prvé oddelenie II.
05:00 Fidlivareška
05:15 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:30 Králové hor
08:20 Miloš Forman: Co tě nezabije…
10:15 Hledá se Yetti