Pitie vody, ocot ani sušič rúk vás koronavírusu nezbavia. Polícia rieši ďalšie hoaxy

Pitie vody, ocot ani sušič rúk vás koronavírusu nezbavia. Polícia rieši ďalšie hoaxy

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Polícia posledné dni v súvislosti s koronavírusom registruje dezinformácie, ktoré sa šíria internetom. Polícia vyzýva ľudí, aby neverili každému príspevku, čo sa objaví na rôznych profiloch. Najnovšie sa objavila informácia, ktorá hovorí o spôsobe, ako sa vyliečiť z koronavírusu.

"Liek zatiaľ neexistuje, avšak absolútna väčšina infikovaných ochorenie prekonala," upozorňuje polícia. 
Na sociálnej sieti sa totiž objavil hoax, v ktorom sa píše, že pitie vody, soľ a ocot vás môžu vyliečiť. 

V prípade hoaxu vo forme zvukovej správy, ktorá sa šírila internetom, už polícia vypátrala prvú autorku správy a jej šírenia. "Posledné dni sa objavili tri nahrávky, ktoré šírili dezinformácie v súvislosti s koronavírusom a boli masovo zdieľané medzi užívateľmi Messengera a WhatsAppu. Žiadali sme vás o pomoc s identifikáciou hlasou, prípadne s identifikáciou reťazca, aby sme prišli na to, kto ako prvý správu poslal. Máme za sebou prvé výsledky.

Tak ako informoval prezident Policajného zboru Milan Lučanský, máme stotožnenú prvú osobu, ženu z okresu Dunajská Streda, s ktorou sú vykonávané procesné úkony. Policajná práca pokračuje aj v ďalších prípadoch, zatiaľ nemôžeme ísť do detailov," informovala polícia. 

Ďalším hoaxom, ktorý sa objavil v týchto dňoch, je sušička na ruky, ktorá má zničiť koronavírus. Polícia aj v tomto prípade upozorňuje, že ide o dezinformáciu a žiaden sušič rúk vírus nezničí. 

Zdroj: noviny.sk/polícia sr

TV Program

11:30 Ľadové ostrie
13:45 Pete a jeho drak
15:55 NOVÁ ZÁHRADA
12:45 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:50 INKOGNITO
16:20 INKOGNITO
13:10 Kuriér
14:15 Skutočný génius
15:10 Skutočný génius
13:05 Ruby z dúhy I.
13:15 Rybičky Flip a Flap
13:25 Viking Vicky
12:35 Let’s Dance All In
14:35 Altamira
16:20 Bláznivé námluvy