Nezaslúžime si nefér útoky, odkázal vo výzve politikom hlavný hygienik Mikas

Nezaslúžime si nefér útoky, odkázal vo výzve politikom hlavný hygienik Mikas

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Nezaslúžime si nefér útoky. Úrad verejného zdravotníctva SR a regionálne úrady verejného zdravotníctva sú odborné apolitické orgány, ktoré si plnia svoje povinnosti vyplývajúce zo zákonov a vyhlášok. Uviedol to v otvorenej výzve politickým predstaviteľom hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Ako ďalej uvádza vo výzve hlavný hygienik, systém verejného zdravotníctva bol v poslednom období viackrát nekorektným spôsobom spomenutý v komunikácii určitých politických predstaviteľov. 

"Nemáme kapacitu, ale ani dôvod a oprávnenie vstupovať do politických súbojov. Naším cieľom je chrániť zdravie a životy, a to sa snažíme robiť s maximálnym nasadením od začiatku pandémie. Prosíme politických predstaviteľov, aby to rešpektovali,” dodal Mikas. Poprosil tiež všetkých politikov, ktorým záleží na zdraví a životoch voličov, aby podporili očkovanie proti COVID-19, nakoľko to môže v súčasnej epidemickej situácii pomôcť najviac.

Robert Fico: Nie som očkovaný a ani sa nedám očkovať

Bývalý premiér a predseda strany Smer - Sociálna demokracia Robert Fico v utorok na tlačovej konferencii obvinil vládu z falšovania údajov, ktoré sa týkajú očkovania proti ochoreniu COVID-19. Falšovanie sa týka priamo Roberta Fica a podľa jeho slov má súvisieť s povinnosťami, ktoré musia v rámci epidemických nariadení dodržiavať osoby prechádzajúce hranice štátu.

Zdroj: noviny.sk/sita

Odporúčame

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
10:00 Nová záhrada
10:55 Nezvyčajné domovy
12:15 Profesionáli VII.
09:45 Panelák IX.
11:05 Nákupné maniačky
12:30 Záchranári
10:20 Požiarnik Sam VIII.
10:30 Okido I.
10:45 Pat a Mat
08:45 Jak změřit svět
10:55 Je prostě báječná
12:40 Kursk