Gréckokatolícky arcibiskup Ján Babjak mal pozitívny test na koronavírus

Gréckokatolícky arcibiskup Ján Babjak mal pozitívny test na koronavírus

PREŠOV / Gréckokatolícky arcibiskup Ján Babjak, ktorý v utorok, 14. septembra, spoločne s pápežom Františkom celebroval v Prešove Svätú liturgiu Jána Zlatoústeho, bol pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19. Potvrdil hovorca Prešobabjakvskej gréckokatolíckej erchieparchie Michal Pavlišinovič.

Ako uviedol, vladyka Babjak absolvoval test v sobotu, 18. septembra, po tom, čo sa v piatok uňho začali prejavovať príznaky prechladnutia. "Arcibiskup Babjak je v karanténe. Je plne zaočkovaný a má ľahký priebeh a príznaky ochorenia, skonštatoval Pavlišinovič.

Vo štvrtok sa metropolita Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku Ján Babjak dozvedel informáciu o pozitívnom testovaní gréckeho arcibiskupa, s ktorým bol od 4. do 8. septembra, na Medzinárodnom eucharistickom kongrese v Budapešti a následne sa grécky arcibiskup zúčastnil s pápežom Františkom aj návštevy na Slovensku.

Po zistení pozitívneho testu Babjaka gréckokatolícke arcibiskupstvo podľa Pavlišinoviča upozornilo výkonného sekretára Konferencie biskupov Slovenska, ktorý následne upovedomil všetkých hostí tvoriacich skupinu pozvanú KBS. Ísť by malo o zhruba 35-člennú skupinu. "Nie všetci boli v úzkom kontakte s našim vladykom. Boli ale vyzvaní, aby tiež zvážili PCR test na prítomnosť ochorenia COVID-19. Takisto by ho mali preventívne vykonať všetci, ktorí mali s vladykom úzky kontakt,“ dodal hovorca.

Predstavitelia prešovského gréckokatolíckeho arcibiskupstva v tejto súvislosti kontaktovali aj regionálny úrad verejného zdravotníctva. "Dostali sme informáciu, že ak sme zaočkovaní, karanténa nie je potrebná,“ uviedol Pavlišinovič.

Zdroj: noviny.sk/sita

Odporúčame

TV Program

05:05 Bez servítky
06:20 Noviny TV JOJ
07:00 Krimi
05:35 Kinosála
06:00 Kutyil s.r.o.
07:15 Kutyil s.r.o.
05:30 Premeny domov na Havaji
05:50 Rodinné záležitosti
07:25 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu! II.
05:05 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:05 Hledá se Yetti
06:50 Šachový princ
08:45 Příběh mořské panny