Starosta Jurského zaplatil pokutu - z obecných peňazí!

Zdroj: TV JOJ

23.01.2013 06:25 | Vošiel do jednosmerky, policajti ho zastavili a dali mu pokutu. Tento problém starosta Jurského vyriešil svojsky. Pokutu síce zaplatil, ale nie z vlastného vrecka. Použil na to obecné peniaze! Zavolal účtovníčke, ktorá policajtom poslala peniaze z obecného účtu. Viac informácií zisťovala reportérka Zuzana Pojedincová.

Policajtom prišla platba z obecného účtu

"Nakoľko vodič nemal pri sebe peniaze, bol mu vystavený blok na pokutu na mieste nezaplatenú... Sme zistili, že vlastne táto platba bola zaplatená z obecných peňazí. Za 22 rokov praxe sme takýto prípad ešte nezaznamenali," reagoval na postup starostu náčelník mestských policajtov v Poprade Jaroslav Marušin.

"Zistili sme, že ozaj to boli obecné peniaze. Následne sme na okresnú prokuratúru do Popradu poslali podnet na to, aby sa prešetrila zákonnosť postupu tejto obce." Starosta totiž pri ceste pred budovu mestského úradu v Poprade vošiel do jednosmerky. Policajti si splnili svoju povinnosť a pokutovali ho. Komplikácie nastali, keď platba nabehla na účet mestskej polície.

"Urobila sa chyba," hájil sa starosta

Povinnosťou policajtov bolo dať podnet na prokuratúru. Hoci bol totiž starosta na služobnej ceste, predpisy porušil ako fyzická osoba a teda platbu mal uskutočniť z vlastného súkromného účtu  a nie obecného. Hoci išlo "len" o 30 eur.

Starostu sme našli v jeho kancelárii na Obecnom úrade Jurské. Po našej otázke, čo hovorí na svoj čin, odpovedal: "Urobila sa chyba, no čo už. Chyba sa musí napraviť... 30 eur vraciam do obecnej kasy."

Opísal nám, ako to vlastne bolo. Keďže nemal pri sebe peniaze, zavolal účtovníčke, aby okamžite zaplatila. Tá však zadala platbu z obecného účtu. A zákon teda porušený bol. Starostu to však veľmi mrzí a chybu si priznal. Na rade je prokuratúra. Tá rozhodne, či stíhanie zastaví alebo posunie polícii.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Andrea Hanúsková

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Zuzana Pojedincová

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt