Havária má už štvrtú obeť! Opitá Rezešová (35) ostáva vo väzbe

Zdroj: TV JOJ

23.08.2012 18:55 | Aktérka tragickej nehody na maďarskej diaľnici - Eva Varholíková Rezešová je už viac ako 24 hodín vo vyšetrovacej väzbe. A v nej aj ostáva ďalších 30 dní. Maďarská polícia potvrdila, že šoférovala pod vplyvom omamných látok a za neúmyselné zabitie môže dostať trest vo výške 5 až 10 rokov. Bilancia havárie sa totiž zvýšila....

AKTUALITA: Podľa maďarských portálov lekári potvrdili smrť štvrtej cestujúcej z horiaceho vraku. V nemocnici podľahla rozsiahlym popáleninám.

Ostáva vo väzbe na minimálne 30 dní

Senát rozhodol. Eva Varholíková - Rezešová ostáva vo vyšetrovacej väzbe v Maďarsku na 30 dní. Doba väzby sa však môže následne predĺžiť o ďalších 90 dní. Obhajoba žiadala súd o domáce väzenie počas priebehu vyšetrovania a požiadala aj o možnosť zloženia kaucie. Sudkyňa to však zamietla. Prípad je totiž natoľko závažný, že menej prísne riešenia neprichádzajú do úvahy.

Vyšetrovanie prípadu a vynesenie rozsudku pritom môže trvať aj niekoľko mesiacov. Súd sa navyše obával možnosti úteku či ukrývania sa Rezešovej. Verdikt zatiaľ nie je právoplatný, Rezešovej advokáti podali sťažnosť. Za usmrtenie teraz už štyroch ľudí mladej Košičanke hrozí 5 až 10 rokov väzenia.

Pred jednacou miestnosťou čakali na rozhodnutie aj Evina matka a jej priateľ Lukáš ako aj slovenský právnik rodiny. Vyjadrovať sa však nechceli a budovu súdu opustili ihneď po vypočutí si rozhodnutia.

Spôsobila rodinnú tragédiu

Dve sestry a ich muži sa v Maďarsku viezli v aute, do ktorého narazilo auto Evy Rezešovej-Varholíkovej. Bilancia je otrasná. Jedna žena a obaja muži zhoreli zaživa, jedna prežila s ťažkými zraneniami.

Tento prípad zamestnáva maďarské médiá viac ako inokedy. O mladej žene hovoria predovšetkým ako o dcére bývalého slovenského ministra Alexandra Rezeša.

"To dievča z terénneho vozidla mi spočiatku pripadalo ako v šoku, no teraz viem, že bolo opité. Opierala sa o zvodidlá," tvrdí jeden zo svedkov. Vlnu hnevu vyvoláva najmä fakt, že maďarskej televízii RTL Klub sa podarilo nasnímať auto tesne po nehode. Bola v ňom fľaša vodky. 

Blízki príbuzní Evy Varholíkovej odmietajú stretnutia s novinármi, no jej matka zaslala stanovisko elektronickou poštou. "Je to veľké nešťastie a tragédia. S pokorou a výčitkami na celý život sa hlboko ospravedlňujeme rodinám pozostalých. Všetkých nás to veľmi mrzí. Moja dcéra je pripravená niesť plnú zodpovednosť za následky tejto tragédie," napísala.

Mala havarovať aj v Košiciach

Prípad opitej Košičanky, ktorá má na svedomí až tri ľudské životy naberá na obrátkach. Eva Varholíková mala túlavé topánky so svojím bavorákom aj po košických uličkách.

Ešte predtým než stihla vyraziť do Maďarska. Aj tu stihla spôsobiť malú dopravnú nehodu. To, kto nehodu v Košiciach spôsobil, sa majiteľ brány dozvedel až dnes. Stalo sa to pred domov jej bývalého partnera, ktorý na jej nevítanú nočnú návštevu nechcel reagovať. K tomu, či si už aj v minulosti sadla za volant pod vplyvom alkoholu, nechcel hovoriť.

Obe havarované autá boli odtiahnuté do policajného uzavretého priestoru a práve tu budú podrobené špecializovanej expertíze. Eva Varholíková aj naďalej ostáva v maďarskej policajnej cele.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Jozef Kačmáry , Daniel Levický Archleb

Zdroj: noviny.sk

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: TV JOJ

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt