Hurbanovo mesiac po. Prečo Juhász strieľal?

10.07.2012 12:16 | Od vražedného besnenia mestského policajta Milana Juhásza v Hurbanove prešiel už takmer mesiac a polícia stále neprezradila motív jeho konania. Dôvodom je vraj čakanie na znalecké posudky.

Polícia niečo vie, no mlčí

Situácia je podľa našich informácií oveľa zložitejšia a nie je všetko tak, ako navonok vyzerá. Polícia tvrdí, že v prípade veľmi rýchlo napreduje. Oficiálne však ohľadom motívu nič neprezrádza.

K prípadu sa nie je vhodné vyjadrovať ani podľa Juhászovej advokátky. Podľa odborníka vyšetrovatelia motív už dávno vedia. Nezverejňujú ho len z kriminalisticko-taktického hľadiska.

"Polícia už určite disponuje určitými informáciami o motíve činu, kt. sa mohla dozvedieť predovšetkým z výpovede samotného obvineného," tvrdí expert na trestné právo Jaroslav Ivor.

Motív nie je známy

Expert ďalej dodáva, že polícia mlčí aj preto, že ďalšie vyšetrovanie môže pôvodný motív úplne zmeniť. Juhász môže napríklad tvrdiť, že konal v sebaobrane. Mimochodom, tvrdí to aj jeho najbližšia rodina.

"Vyšetrovanie musí odhaliť nielen samotné spáchanie činu, ale aj všetky okolnosti, ktorék nemu viedli. Ďalej, akým podielom sa podielali obete na tomto trestnom čine," dopĺňa Ivor.

Dostane doživotie?

Mestský policajt, 51-ročný Milan Juhász, zastrelil 16. júna troch ľudí a dvoch ďalších zranil. Je obvinený z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy, nedovoleného ozbrojovania a porušovania domovej slobody.

Obvinenému Juhászovi hrozí za viacnásobnú vraždu doživotie. Môže sa však stať aj to, že obíde úplne bez trestu. Pri takýchto prípadoch je totiž veľmi podstatné vyšetrenie duševného stavu páchateľa, ktorý mohol v čase spáchania skutku výrazne ovplyvniť jeho konanie.

To znamená, že, ak by súd rozhodol o nepríčetnosti Juhásza v čase brutálnej streľby, trestu by sa mohol vyhnúť. Absolvoval by ale ochrannú liečbu na psychiatrickej klinike. V prípade sebaobrany by zas došlo k zníženiu trestu.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Eva Murcková

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Mirka Štrbáková Urbanovičová

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt