Akcia Donald: Prievidzskí policajti zachraňovali kačky

Akcia Donald: Prievidzskí policajti zachraňovali kačky

PRIEVIDZA / Mestskí policajti v Prievidzi majú za sebou kurióznu záchrannú akciu. Pomáhali kačici aj jej mláďatám, ktoré sa zatúlali do mesta. Na zvieratá upozornili obyvatelia. Policajti neváhali a aj napriek komplikáciám kačice odprevadili cez celý park k jazierku. Zastavili kvôlikurióu nim aj dopravu.

Potom, ako mestskcýh policajtov upozornila na zatúlané kačiatka jedna z obyvateliek mesta, okamžite sa vybrali na miesto. "Včera sa tu nachádzalo päť mladých s kačicou. Teraz tu boli len dve. Rozhodli sme sa urobiť im policajnú eskortu cez celý park," uviedol Pavol Šmelko z mestskej polície v Prievidzi. 

Kačky im miestami dali zabrať, ale mestskí policajti z nich nespustili oči ani na chvíľu. Ich bezpečnosť bola prvoradá. "Hliadka zastavila dopravu, aby sa kačičky bezpečne dostali na druhú stranu," dodal Šmelko. 

Čím boli kačice dlhšie s policajtmi, tým boli disciplinovanejšie. Muži zákona ich v zdraví dostali až do jazera. "Keby sme im neposkytli pomoc, tak by to mohlo dopadnúť oveľa horšie," uviedol mestský policajt Víta Zajac. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:45 Skryté čísla
01:40 INKOGNITO
03:40 Rodinné záležitosti
22:35 Rallye smrti 2050
00:35 Hviezdna brána III.
01:35 Súboj kúzelníkov I.
23:00 TIPOS INFO
23:05 Tajomstvá a lži I.
00:00 Spackané plastické operácie: Po zákroku II.
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi
23:40 Albert spoznáva svet
21:55 Barva pleti
23:55 Alibi na klíč
01:25 Zabít pro pana Perkinse!