Akcia Donald: Prievidzskí policajti zachraňovali kačky

Akcia Donald: Prievidzskí policajti zachraňovali kačky

PRIEVIDZA / Mestskí policajti v Prievidzi majú za sebou kurióznu záchrannú akciu. Pomáhali kačici aj jej mláďatám, ktoré sa zatúlali do mesta. Na zvieratá upozornili obyvatelia. Policajti neváhali a aj napriek komplikáciám kačice odprevadili cez celý park k jazierku. Zastavili kvôlikurióu nim aj dopravu.

Potom, ako mestskcýh policajtov upozornila na zatúlané kačiatka jedna z obyvateliek mesta, okamžite sa vybrali na miesto. "Včera sa tu nachádzalo päť mladých s kačicou. Teraz tu boli len dve. Rozhodli sme sa urobiť im policajnú eskortu cez celý park," uviedol Pavol Šmelko z mestskej polície v Prievidzi. 

Kačky im miestami dali zabrať, ale mestskí policajti z nich nespustili oči ani na chvíľu. Ich bezpečnosť bola prvoradá. "Hliadka zastavila dopravu, aby sa kačičky bezpečne dostali na druhú stranu," dodal Šmelko. 

Čím boli kačice dlhšie s policajtmi, tým boli disciplinovanejšie. Muži zákona ich v zdraví dostali až do jazera. "Keby sme im neposkytli pomoc, tak by to mohlo dopadnúť oveľa horšie," uviedol mestský policajt Víta Zajac. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:10 Súdna sieň
15:20 ZÁCHRANÁRI
16:10 NAŠI II.
14:05 Panelák
14:55 Panelák
15:45 Profesionáli II.
14:50 Kosti II.
15:50 Tlkot srdca
16:45 Klamári II.
14:45 Ferdo Mravec
15:15 Jahôdka a jej kamaráti II.
15:40 Lovci drakov
14:30 Žena z mých snů
16:15 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy
18:00 Tristan a Isolda