tvojenoviny: Prevarené mlieko v obchodoch? Je to fáma!

tvojenoviny: Prevarené mlieko v obchodoch? Je to fáma!

Chcú nás otráviť mliekom! Táto správa sa rozšírila internetom ako blesk. A aj napriek tomu, že informácia bola ihneď spochybnená, predsa sa stále nájdu ľudia, ktorí tejto "zaručene overenej" informácii veria. Jednoducho ďalšia panika s názvom HOAX alebo poplašná správa cez internet je na svete.

Prostredníctvom projektu tvojenoviny sa nám ozvala čitateľka, ktorá podobný e-mail dostala tiež. "Viem, že takých mejlov chodí veľa, ale mňa ako matku malých detí a spotrebiteľku, ako aj moje široké okolie zaujíma, či je to pravda a ak áno, prečo sa obchodné reťazce k nám chovajú hrošie ako k dobytku, " píše anonymná čitateľka.

V poplašnom správe sa o recyklácii mlieka píše: Je to pravdivé, overila som to doma u plnotučného mlieka z nemeckého obchodného reťazca a chýbala mi číslica 2. Mlieko v tetrapaku, ktoré sa nespotrebuje do konca trvanlivosti, predajca vráti spracovateľovi. Spracovateľ otvorí obal, mlieko opätovne prevarí a opäť zabalí. Môžu tak urobiť maximálne päťkrát. Zospodu krabice je pod zalepeným záhybom číslo 12345, kde jedno z čísiel chýba. Táto chýbajúca cifra udáva, koľkokrát už bolo mlieko "recyklované". Tj. 12.45 znamená, že bolo prevarené trikrát. tak dobrú chuť. Pozrela som sa na to a naozaj. Na krabiciach plnotučného mlieka, ktoré bolo v akcii za 11,90Kč, vhýba v rade č.4 - viď príloha. Aby tie zľavy/akcie i u ďalších potravín neboli obdobne zavádzané. Dúfam, že aspoň u mlieka, ktoré je predávané čerstvé, nechýba žiadne číslo. 

Ide len o poplašné správy!  

Tak presne táto správa koluje internetom a plaší ľudí pri nákupe mlieka. Takéto Hoaxy dokážu človeka poriadne vystresovať. Reportérka Novín o 12-ej Martina Karasová zisťovala o tejto správe pravdu.

Číslo na spodnej strane obalu charakterizuje technológiu výroby. Je to pre prípad aby sa ľahšie identifikovala chyba pri výrobe obalu. Spracovatelia mlieka ho nemajú šancu zmeniť. Sú iba dva údaje na obale, za ktoré sú zodpovední.

Navyše, 7-vrstvový obal je tak drahý, že má vyššiu cenu ako mlieko. V konečnom dôsledku by tak výrobca neušetril.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

11:20 DIVOKÉ KONE
12:30 DIVOKÉ KONE
13:50 Súdna sieň
12:15 Mutanti II.
13:25 Hoď svišťom
14:10 Kutyil s.r.o. II.
12:00 Columbo
14:00 JAG IV.
15:00 Policajt z L.A.
12:10 Príšerky zo skúmavky
12:30 Albert pozná prírodu najlepšie
12:55 Agi Bagi
11:35 Love and Mercy
13:45 Tankový prapor
15:15 Kdybych měl křídla