Skoro jasno
21°
Bratislava
Ľubomír
13.8.2022
Sulík sa má ospravedlniť za pád Radičovej vlády, vyzýva ho strana SKOK
Zdielať na
Slovensko

Sulík sa má ospravedlniť za pád Radičovej vlády, vyzýva ho strana SKOK

BRATISLAVA / Líder strany SaS Richard Sulík by mal priznať svoju mieru zodpovednosti za pád vlády Ivety Radičovej v októbri 2011 a expremiérke by sa mal ospravedlniť za svoje najnovšie útoky voči jej osobe. Na tlačovej konferencii ho dnes k tomu vyzvala Slovenská občianska koalícia.

"Richard Sulík hádže takmer celú vinu za pád vlády na Ivetu Radičovú, čo nie je pravda. Vieme to, lebo sme boli pri tom," povedal poslanec Daniel Krajcer, podľa ktorého predchádzajúca vláda nepadla 11. októbra v parlamente, ale už mesiac predtým na neúspešných koaličných rokovaniach.

Politikárčenie i veľké gestá

Krajcer je presvedčený, že vládu nepoložila Radičová, ale "politikárčenie, škriepky a veľké zaslepené egá", čo podľa neho dominuje slovenskej politickej scéne dodnes. Líder SKOKu Juraj Miškov tvrdí, že pád Radičovej vlády spôsobili všetci vtedajší politickí lídri, pričom každý z nich by si mal priznať mieru zodpovednosti.

"Naša zodpovednosť spočíva v tom, že sme nezastavili Richarda Sulíka," konštatoval a Sulíka vyzval, aby prestal hádzať vinu na iných, postavil sa pred ľudí a ospravedlnil sa.

Ospravedlnenie

Strana SKOK podľa Krajcera nechce hľadať vinníkov a posudzovať mieru zodpovednosti. "Zodpovednosť nesieme všetci, rozdiel je v tom, že my sme si ju dokázali priznať a ospravedlniť sa," zdôraznil s tým, že pád Radičovej vlády ešte dnes traumatizuje celú stredopravú politickú scénu na Slovensku.

Sulík sa minulý týždeň snažil dokázať, že jeho strana nepoložila Radičovej vládu. Ako dôkaz zverejnil SMS správy medzi ním a Ivetou Radičovou. Vtedajšia premiérka spojila v roku 2011 hlasovanie o eurovale na pomoc Grécku s dôverou vlády, ktorá následne pre nedostatok hlasov padla.

Pozrite si Sulíkovu reakciu na výzvu strany SKOK:

Súvisiace články

Najčítanejšie