Hasiči sú v karanténe, pri zásahoch ich musia zastupovať kolegovia z iných staníc

Hasiči sú v karanténe, pri zásahoch ich musia zastupovať kolegovia z iných staníc
BANSKÁ BYSTRICA / Hasičskú stanicu v Banskej Bystrici museli preventívne zatvoriť. Na infekčnom oddelení skončil hasič, ktorý pred pár dňami slúžil na hranici. Lekári mu urobili testy na koronavírus. Jeho 17 kolegovia skončili v karanténe. Priestory prejdú dezinfekciou.

Sanitka a Záchranári v špeciálnych oblekoch priamo na hasičskej stanici v Banskej Bystrici. Za prísnych opatrení odviezli priamo zo služby jedného z hasičov, ktorý sa necítil dobre a mal aj teplotu. Odviezli ho na infekčné oddelenie.

Hasič to urobil preventívne, počas jednej zo služieb na hraničnom priechode meral teplotu osobám prechádzajúcim na Slovensko. Lekári mu urobili testy pre podozrenie na koronavírus.

Hasičskú stanicu zatvorili. 17 hasičov skončilo v karanténe. Na stanicu sa teraz nikto nedostane, kompletne celú ju musia vydezinfikovať. Zásahy v meste ohrozené nie sú.

Techniku sústredili pred Okresný úrad odkiaľ budú na všetky výjazdy štartovať zastupujúci hasiči z iných miest kraja, ktorí do Banskej Bystrice pricestovali a zasahovali už napríklad pri popoludňajšej dopravnej nehode.

Na testovanie sa podľa juhokórejského vzoru dajú využiť aj mobilné testovacie stanice:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:45 Súdna sieň
08:05 Kixšou
08:30 Kosti XII.
09:25 Kosti XII.
08:15 Divoké kone
09:50 Divoké kone
11:15 Prvé oddelenie II.
08:20 Viking Vicky
08:35 Petronela Jabĺčková
08:50 Barbapapa II.
07:45 Láska na tři roky
09:35 Rodinná loupež
11:15 Mopsík k zulíbání