Zdravotníci v Prievidzi si šijú rúška sami

Zdravotníci v Prievidzi si šijú rúška sami

PRIEVIDZA / Napriek tomu, že vláda už pred niekoľkými dňami prisľúbila, že postupne dodá lekárom a sestrám v prvej línii potrebné ochranné prostriedky, zdravotníci z Prievidze tvrdia, že tam o žiadnej pomoci nie je ani chýru. Musia sa spoľahnúť sami na seba. Postupne im však podľa informácií Paľa Čertíka dochádza materiál.

Lekári v prvej línii bijú na poplach. Chýbajú im ochranné pomôcky. Kritická situácia je aj v ambulanciách všeobecných lekárov. Práve sem prichádzajú stovky ľudí s rôznymi diagnózami.

Lekárom a zdravotným sestrám chýbajú rúška, rukavice, ale aj dezinfekčné prostriedky: "Je to klasika, ocot, voda a špiritus, s týmto umývam hračky a všetky povrchy v ambulancii," hovorí jedna zo zdravotných sestier. "Cítim sa samozrejme ohrozená a sklamaná."

Zdravotné sestry si začali šiť rúška samé. Robia tak doma, ale aj v ambulanciách, keď nemajú pacientov. Nenechávajú si ich však iba pre seba, ale rozdávajú aj pacientom. Míňa sa im však materiál potrebný na ich výrobu.

Ak nepomôže štát, tak podľa ich slov celý systém skolabuje: "Pripájam sa k prosbe všetkých zdravotníkov, aby sa na nás nezabúdalo, ako sa to robilo doteraz."

Na Slovensko smerujú dodávky pomôcok, na ktoré zdravotníci už dlho čakajú:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

TV Program

13:30 Šesť dní, sedem nocí
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
12:15 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:15 INKOGNITO
15:50 INKOGNITO
12:30 Kuriér
13:55 Hawaii Five-0 X.
14:50 Hawaii 5.0 X.
13:35 Viking Vicky
13:50 Volám sa Caillou V.
14:10 Medzi nami zvieratkami
13:35 Perfektní prázdniny
15:25 Pomáda: Živě
17:45 Útěk ze Sibiře