Ospravedlňujeme sa návštevníkom našich stránok za obmedzenú prevádzku spôsobenú technickými problémami. Na ich odstránení intenzívne pracujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Agresívny Michal (27) zbil policajtov. Tí skončili v nemocnici

Zdroj: TV JOJ

04.06.2012 12:10 | Na sídlisku Sásová v Banskej Bystrici včera zasahovali policajti. Otec si nevedel poradiť s rozzúreným synom. Dvom mužom zákona však na pomoc museli prísť ďalší kolegovia. Agresívny mladík skončil v cele a dvaja policajti v nemocnici.

V jednom z banskobystrických panelákov bolo poriadne rušno, zasahovať musela aj policajná hliadka.

Políciu žiadal o pomoc bezradný otec

O siedmej ráno zavolal na "158-čku"nešťastný otec. Potreboval pomoc, jeho syn vraj začal doma rozbíjať nábytok. Keď však dvaja policajti vošli do bytu, rozzúrený mladík zaútočil aj na nich. Jeden z policajtov podľa našich informácií takmer preletel obývačkou.

Oboch policajtov museli ošetriť v nemocnici, jeden z nich má vykĺbenú ruku, druhý obišiel s natrhnutým uchom a so zlomeninou lopatky. "Podľa lekárskej správy sa zo zranení budú liečiť dva až tri týždne," poznamenáva hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Mária Faltániová.

Útočník putoval za mreže

27–ročný Michal nakoniec s putami na rukách skončil v policajnej cele. O jeho ďalšom osude v najbližšej dobe rozhodne sudca. "Vyšetrovateľ ho obvinil z útoku na verejného činiteľa a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie," hovorí Mária Faltániová.

Čo bolo príčinou hádky, ktorá sa skončila až napadnutím policajtov, sa nám zistiť nepodarilo. Rodina ani susedia o incidente hovoriť nechceli. "Vyrastal v zlom prostredí. To bolo na dennom poriadku, že oni sa hádali, ale on nie je zlý chlapec," tvrdí jedna z obyvateliek domu.

Väzeniu sa asi nevyhne

Podľa našich informácii mladý útočník nebol triezvy. Narobil si však poriadne problémy. "Za tento zločin môže byť potrestaný na tri až osem rokov," dodáva hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v B. Bystrici Mária Faltániová.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK a vyhrajte!

Autor: Vladimír Zápala

Zdroj: noviny.sk/Katarína Juríčková

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt