Jarné prázdniny začali. V niektorých mestách spustili jarnú školu a žiaci namiesto prázdnin sedia v laviciach

Jarné prázdniny začali. V niektorých mestách spustili jarnú školu a žiaci namiesto prázdnin sedia v laviciach

PREŠOV / V Prešovskom kraji majú tento týždeň jarné prázdniny. Nie všetci žiaci a študenti ale oddychujú. Do lavíc si sadli študenti dvoch stredných škôl a otvorili sa aj niektoré škôlky. Z celkového počtu žiakov základných a stredných škôl na Slovensku sa aktuálne prezenčne učí asi len 20 percent.

Školy v Medzilaborciach boli zatvorené od 19. decembra. Kým inde sú teraz jarné prázdniny, tu sa paradoxne škôlky otvorili. "Kto chcel, dal. Niektorí rodičia ešte mali obavu, nechali deti doma cez prázdniny, ktorí už nemohli vydržať, tak dali," konštatovala riaditeľka Danka Hermanová z MŠ Duchnovičova v Medzilaborciach. 

Samospráva ešte minulý týždeň urobila medzi rodičmi prieskum. Návrh nahradiť jarné prázdniny jarnou školou ale prešiel iba pri škôlkach. Za otvorenie základných škôl záujem zo strany rodičov nebol. "Pravdepodobne sa obávali ešte tej pandemickej situácie," uviedla Vladimíra Begenyová, vedúca odboru organizačného MsÚ, Medzilaborce. Jarné školy sa otvorili aj v iných mestách Prešovského kraja. Do lavíc zasadli študenti Strednej odbornej školy technickej v Starej Ľubovni a tiež Strednej odbornej školy hotelovej v Hornom Smokovci. Podľa údajov Ministerstva školstva z celkového počtu 700 tisíc žiakov základných a stredných škôl má aktuálne prezenčnú výučbu asi 130 tisíc. Vedenie mesta plánuje, že po ukončení jarnej školy bude vyučovací proces plynulo pokračovať naďalej.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
18:35 Stratené duše III.
19:40 Profesionáli III.
20:30 Všetko čo mám rád
19:00 Prvé oddelenie
19:30 Prvé oddelenie
20:10 Vražedné Miami
19:10 Malí fidlikanti
19:30 Barbapapa na ceste okolo sveta
19:35 Arthur a Minimojovia
18:25 Kolo zázraků
20:15 Šachový princ
22:10 Safe