Jozef Kmeťo zomrel krátko po prevoze sanitkou. Chvíľu predtým varoval pred koronavírusom

Jozef Kmeťo zomrel krátko po prevoze sanitkou. Chvíľu predtým varoval pred koronavírusom

BRATISLAVA / Muž natočil video, v ktorom ľuďom oznamuje, že sa mu ťažko dýcha a čaká na sanitku. Vo videu sa obracia na všetkých ľudí s prosbou, aby neverili odporcom koronavírusu, a aby dodržiavali opatrenia.

V pondelok zomrel muž, ktorý sa ako publicista venoval aj informovaniu o Covide 19. Len pred niekoľkými hodinami sa Jozef Kmeťo sťažoval na náhle zhoršenie dýchania a zavolal si sanitku. Žiaľ, pomôcť sa mu už nepodarilo. Aj počas posledných hodín svojho života sa však stihol prihovoriť ľuďom a opäť zverejniť svoj názor na koronavírus.V pondelok, 26.októbra, na svoj profil na sociálnej sieti uverejnil bloger a rozhlasový reportér video, v ktorom oznamuje, že má ochorenie COVID - 19. Téme covidu sa venoval už predtým a upozorňoval na nebezpečenstvo popierania tejto choroby, či jej závažnosti.

"Dnes ma berie sanitka do nemocnice, pretože moje dýchanie sa veľmi-veľmi zhoršilo a je vážny stav, kedy ide pre mňa sanitka a odváža ma na infekčné oddelenie,"  prihovoril sa svojim priateľom cez Facebook len 47-ročný Jozef Kmeťo, bloger a rozhlasový reportér. "Ja by som bol veľmi rád, keby ste ľudí, ktorí neveria a myslia si, že koronavírus je len chripôčka, začali konečne posielať do zadku, pretože to nie je pravda," informoval Kmeťo

O niekoľko hodín neskôr sa na jeho profile objavila informácia o tom, že už nie je medzi nami. Podľahol ťažkostiam s dýchaním pri prevoze sanitkou. 
"Viete čo je najhoršie? Najhoršie, je, že nevinní ľudia na to doplácajú. Ja neviem, ako dopadnem, ale chcel som vám to povedať: nedajte sa ovplyvňovať, chráňte sa, noste rúška. Držte mi palce. Pokiaľ možno silu, ak vôbec ešte nejaké sila bude. Ahojte, držte mi palce," ukončil svoje video bloger. 

Podrobnosti o prípade zatiaľ nie sú známe. V tejto chvíli nie je jasné ani to, či je koronavírus jednoznačnou príčinou úmrtia. Odborníci však upozorňujú, že vírus neohrozuje len starších ľudí.

"Kovid zhoršuje stav pacientov s inými chorobami, ktorí by inak ešte mohli žiť niekoľko rokov, aj desiatky rokov," povedal lekár Peter Sabaka.

"Každý z nás sme jedineční, práve tento vírus je zákerný v tom, že nikto nevie ako sa naše telo vysporiada s týmto vírusom. V tej prvej fáze ochorenia väčšinou ide o takú bežnú virózu. Potom v druhej fáze nastupuje reakcia nášho vlastného organizmu a imunitného systému. Komplikácie môžu nastať u kohokoľvek. U mladších, ale aj starších," vyjadril sa pre TV JOJ minister zdravotníctva Marek Krajčí. 

Zdroj: noviny.sk

Odporúčame

TV Program

18:00 Prestreté
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:55 Prvé oddelenie
18:20 Prvé oddelenie
18:50 Prvé oddelenie
17:55 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha VI.
17:40 Šeherezáda – nevypovedané príbehy
18:10 Petronela Jabĺčková
18:25 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
16:50 Já, kocour
18:30 Životy svatých 1/2
20:15 Slon na útěku