Zatiahnuté
17°
Bratislava
Ela
24.5.2022
Absurdné sťažnosti turistov. Tatry sú príliš vysoké
Zdielať na

Absurdné sťažnosti turistov. Tatry sú príliš vysoké

VYSOKÉ TATRY / Obdobie dovoleniek sa pomaly končí a turisti prichádzajú domov s príjemnými, ale niekedy aj menej príjemnými zážitkami. Tie sú potom zdrojom prípadných reklamácií a sťažností. Tu je zopár tých naozaj bizarných.

Prečo turistický chodník nie je vyasfaltovaná, rastliny sú málo zelené a vzduch - čistá hrôza! Tatry navštevujú rôzne typy turistov. Medzi nimi sú aj chronické sťažovatelia.

Vysoké kopce a medvede

"Turista, ktorý prišiel do Tatier sa sťažoval na vysoké kopce. Nemohol tam vyjsť, lebo nadmorská výška bola vysoká," hovorí riaditeľ správy TANAP-u Pavol Majko.

Mnohým však prekáža aj to, že v Tatrách žijú zvieratá takpovediac nadivoko. To bol aj prípad turistu z Krakowa, ten do poľského TANAPU poslal sťažnosť na vandrujúce medvede. "Pozor nebezpečenstvo! Dnes v Kondrátovej doline vandrovali tri divoké medvede. Dva malé v sprievode jedného veľkého. Taká skupinka jednoducho skazí celý výlet a národný park by mal dbať o bezpečnosť turistov," napísal v sťažnosti.

"Sťažoval sa turista aj na to, že ho napadol kamzík. Pravdepodobne nejaký smelý samec sa mu nechcel vyhnúť na chodníku a turista to vyhodnotil, že bol ohrozený," hovorí riaditeľ TANAP-u.

"Príroda má svoje zákony. A musíme sa prispôsobiť alebo odísť," hovorí Pavol Majko. Tí čo neodídu a horám nerozumejú, často porušujú aj návštevný poriadok.

To bol aj prípad turistov, ktorí sa na začiatku leta kúpali v Morskom oku na poľskej strane Tatier. Zatiaľ čo počas leta sa turisti sťažujú najmä na divú zver, v zime majú byť problémom turistické chodníky. "V zime sa hlavne pýtajú prečo sú turistické chodníky neodhrnuté, prečo nie sú prepluhované," uviedol poľský záchranár Piotr Bednnarz.

"Turisti nariekali, že je veľmi šmykľavo na turistickom chodníku, že ho treba posypať pieskom alebo štrkom, aby sa nešmýkalo," uviedol pracovník poľského národného parku Filip Zieba.

Súvisiace články