Jasno
21°
Bratislava
Prokop
4.7.2022
Farkašovský (56) a Šmahel-Kalisová (27) z Markízy v Novinách TV JOJ
Zdielať na
Zaujímavosti

Farkašovský (56) a Šmahel-Kalisová (27) z Markízy v Novinách TV JOJ

Vyzeralo to na prestup roka. Moderátori hlavného spravodajstva TV Markíza Miriam Šmahel-Kalisová a Karol Farkašovský sa objavili v Novinách televízie JOJ. Pre dobrú vec. Aby pomohli iným a ukázali, ako sa im žije...

Pohyb na vozíku je náročný

Jojkári a markizáci sa spojili. Moderátori oboch televízii si sadli na invalidný vozík a na vlastnej koži v hlavnom meste vyskúšali, aký je život s bariérami. Podporili tak novú mobilnú aplikáciu, ktorá ľuďom odkázaným na vozík okamžite nájde najbližší bezbariérový prístup.

"Janko toto nepojde.Tam sa nezmestíš, otoč sa," napomínala na vozíku sediaceho Jána Mečiara Andrea Pálffy-Belányiová. Nielen moderátori JOJky si mohli vyskúšať, aký ťažký je život s bariérami, ale aj moderátori z televízie Markíza. "Keď sa mi prvý raz niečo nedalo, tak som chcela vystúpiť z toho vozíka a presunúť ho na iné miesto," tvrdí Miriam Šmahel-Kalisová.

Web aj aplikácia

Po splnení náročnej a vlastne každodennej činnosti zhruba 9 percent našich obyvateľov, sú pocity moderátorov takéto. "Tváre ľudí sú vyššie, ale samotný ten pohyb na vozíku je náročný," povedala moderátorka Novín o 12:00, Andrea Pálffy-Belányiová. "Niet im čo závidieť a záslužia si pomoc od každého z nás," dodáva moderátor večerných novín na Markíze Karol Farkašovský.

"Spúšťame v rámci občianského združenia go-ok webovú stránku a taktiež aj mobilnú aplikáciu, v ktorej si budú môcť vyhľadať objekt podľa svojich preferencií," povedal ambasádor projektu Martin Šmahel.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

FBC_Fan page Miriam Kalisová

Súvisiace články