Zatiahnuté
Bratislava
Slavomír
22.4.2024
Prečo je oceán slaný? Vraj pre semeno veľrýb...
Zdielať na

Prečo je oceán slaný? Vraj pre semeno veľrýb...

Tak toto je múdrosť alebo skôr "vedecká" perla, aká zrejme u nás nemá obdoby. Chcete vedieť, kto ju vyslovil? A kto ďalší sa podľa vedcov dopustil prezentovania ďalších pseudovedeckých teórií či omylov na verejnosti? Nájdete tu totiž aj perlu, ktorá vám vysvetlí súvislosť medzi orgazmom a podpätkami...

Preto sa organizácia Sense About Science rozhodla usporiadať kampaň, v ktorej zhromaždí azda najväčšie nezmysly týkajúce sa vedy, aké tento rok vyhlásili významné osobnosti. Napríklad televízna celebrita Nicole "Snooki" Polizzi, americká republikánska kongresmanka Michele Bachmann, speváčka Suzi Quatro alebo dizajnér topánok Christian Louboutin.

Slanosť oceánu spôsobuje semeno veľrýb

Ďalší nezmysel vyšiel z úst Nicole Polizzi, známej ako Snooki z reality šou Jersey Shore. "Naozaj nemám rada pláže. Nenávidím žraloky a vo vode je všade semeno veľrýb. Preto je oceán slaný," vyhlásila. Podľa experta na moria a oceánografa Simona Boxalla by však veľryby museli produkovať mimoriadne veľké množstvo semena na to, aby tak spôsobovali slanosť oceánu.

Čo majú podpätky a orgazmus spoločné?

Dizajnér topánok Christian Louboutin zas vyslovil teóriu o tom, prečo vysoké podpätky vyvolávajú sexuálne asociácie. "Klenba nohy je presne v takej istej pozícii ako pri orgazme. Takže ak si obujete topánky na podpätku, je možné, že dostanete orgazmus," vyhlásil. Odborník na sexuálnu medicínu Kevan Wylie však poukázal na to, že v tomto prípade je potrebné rozlišovať medzi príčinou a dôsledkom. Len to, že je noha v rovnakej polohe, totiž nemusí viesť k orgazmu.

Suzi Quatro a jej črevný džús

"Často ma bolievalo hrdlo, ale potom mi jedna z mojich sestier povedala, že všetky choroby majú pôvod v hrubom čreve. Každý deň som užívala prášok na prečistenie čreva zmiešaný s džúsom a veľmi sa to zlepšilo," vyjadrila sa Quatro pre denník Daily Mail. Podľa odborníkov je to ako inak -nezmysel. "Bolesť hrdla nemá pôvod v hrubom čreve, spôsobujú ju vírusy, ktoré sa do tela dostávajú cez nos a ústa," reagovala gastroenterologička Melita Gordon.

Retardácia po očkovaní?

Politička Michele Bachmann v televíznej šou divákom porozprávala príbeh o dievčati, ktoré údajne začalo trpieť mentálnou retardáciou po tom, ako ho zaočkovali proti rakovine krčka maternice. Lekári sa preto obávajú, že Bachmann mohla negatívne ovplyvniť názor mladých žien na očkovanie a tak im uškodiť. "V časoch, keď celebrity dominujú verejnej sfére, musíme klásť dôraz na naozajstnú vedu a dôkazy," upozornila riaditeľka SAS Tracey Brown.

Súvisiace články