Skoro jasno
Bratislava
Gašpar
29.1.2022
Podniky môžu dostať až dvestotisícovú podporu
Zdielať na

Podniky môžu dostať až dvestotisícovú podporu

BRATISLAVA / Ministerstvo dopravy spustí zajtra ďalšiu etapu pomoci cestovnému ruchu. Bude sa týkať apríla a mája tohto roka. Jeden podnik môže dostať do 200-tisíc eur a podmienkou poskytnutia je pokles tržieb aspoň o 40 percent oproti predpandemickému roku 2019.

Cestovný ruch a gastro-sektor patrili počas krízy vo svete aj u nás ku najtvrdšie zasiahnutým.

Marek Harbuľák, generálny manažér Asociácie hotelov a reštaurácií hovorí: "Treba povedať, koľko ľudí pracovalo pred krízou v tomto odvetví - bolo to viac ako 160-tisíc zamestnancov, zároveň treba povedať aj najnovšie údaje o poklese, o prácu napriek všetkým tým formám štátnej pomoci prišlo viac ako 30-tisíc ľudí."

To je približne počet obyvateľov celého okresu Bytča, alebo Detva. Aby tieto negatívne čísla ešte viac nerástli, ministerstvo pokračuje v pomoci v schéme nazvanej "de minimis" - doteraz vybavili 13-tisíc žiadostí a vyplatili vyše 110-miliónov eur. Rozširovať sa chystajú aj schému pre veľké podniky, kde pomoc môže byť až do jedného milióna.

Katarína Bruncková, štátna tajomníčka pre cestovný ruch dodáva: "Ja sa stále nádejam, že aj nový kovidový automat, ktorý vláda schválila minulý týždeň, prispeje k tomu, aby tu bola väčšia právna istota pre prevádzky, ktorý v minulosti chýbala."

Viliam Pavlovský z Aliancie slovenskej gastronómie vraví: "Spolupracujeme, hľadáme riešenia, ako čo najadresnejšie pomôcť, hlavne tou najadresnejšou pomocou je to, aby gastro sektor mohol byť otvorený."

Veľkým problémom odvetvia je aj to, že mnohí zamestnanci radšej odišli za inou prácou, kde vidia stabilnejšie vyhliadky. Príklad - niekto možno rád robí v reštaurácii, avšak je v neistote, či budú mať dosť zákazníkov a či ho o pár mesiacov aj tak neprepustia. Tak radšej išiel za pokladňu do hypermarketu.

"My budeme určite pracovať na tom aj v spolupráci s ministerstvom práce, aby sme nejakým spôsobom motivovali a prinavrátili týchto zamestnancov do sektora," povedala Katarína Bruncková.

Marek Harbuľák povedal: "Uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať hlavne keď skončí leto, či bude pokračovať tento pokles, alebo dokážeme udržať týchto ľudí."

Viliam Pavlovský má obavy: "Je to náročná situácia, obývame sa tej ďalšej vlny, aby nezasiahla naozaj definitívne tento sektor."

Gastro sektor dlhodobo bojuje za zníženie DPH:

Súvisiace články

Najčítanejšie