Skoro jasno
Bratislava
Gašpar
29.1.2022
Chirana T.Injecta je prvá firma, ktorá podporila združenie Skutočné obete
Zdielať na
Koronavírus

Chirana T.Injecta je prvá firma, ktorá podporila združenie Skutočné obete

Archívna reportáž

Stará Turá - Chirana T.Injecta je prvá slovenská firma, ktorá podporila občianske združenie Skutočné obete. Popredný európsky výrobca injekčných striekačiek zo Starej Turej prispel združeniu sumou 5 000 eur.

Združenie minulý týždeň rozbehlo zbierku na výstavbu národného pamätníka obetiam pandémie Covid-19. Peniaze na pamätník zbiera na transparentný účet SK6009000000005179083645. "Už viac ako rok pracujeme v nepretržitej prevádzke a snažíme sa zabezpečiť dodávky vakcinačných komponentov do celej Európy. Pandémia priniesla aj mnohé tragédie a iniciatíva združenia Skutočné obete je nám veľmi sympatická,“ povedal generálny riaditeľ Chirana T.Injecta Teodor Lysák a dodal, že na skutočné obete pandémie sa niekedy akoby zabúda.

"Zrejme je to prirodzená ľudská vlastnosť, ale o to dôležitejšie je, aby sme podporovali aktivity, ktoré nám pomôžu nezabúdať na túto tragédiu, ktorej sme na celom svete posledné dva roky svedkami,“ dodal Teodor Lysák. "Vždy je niekto prvý a ten môže byť inšpiráciu pre ostatných. Preto je pre nás podpora zo strany Chirana T.Injecta svojím spôsobom výnimočná. A veľmi im za to ďakujeme,“ uvádza vo svojom stanovisku OZ Skutočné obete, ktoré pomáha pozostalým po obetiach Covidu-19. Združenie zároveň ďakuje aj slovenským médiám, ktoré jeho činnosť podporujú. Bezplatnú mediálnu podporu už prisľúbili TV JOJ, vydavateľstvá Petit Press, Mafra Slovakia, Our Media, skupina Zoznam a denník Nový Čas.

Súvisiace články

Najčítanejšie