Od 1. júna by mali byť vakcíny na výber, aj tie neregistrované

Od 1. júna by mali byť vakcíny na výber, aj tie neregistrované

BRATISLAVA / Od 1. júna by si mohli občania vyberať vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Pred rokovaním vlády to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Na nábeh tohto systému podľa ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského potrebuje rezort dva až tri týždne, následne by mali mať občania možnosť slobodného výberu vakcín. „Po zistení presných počtov dodávok vakcín v ďalšom období budeme pracovať na tom, aby mal občan voľný výber vakcín, vrátane neregistrovaných,“ povedal Lengvarský. Tento systém by podľa neho mohol nabehnúť od prvého júna. „Dovtedy všetci, ktorí sú objednaní na prvú dávku vakcíny od AstraZenecy, dostanú Pfizer,“ ozrejmil Lengvarský. Rezort podľa neho plánuje v širšom počte zapojiť do očkovania všeobecných lekárov, k dispozícii budú mať všetky vakcíny okrem Pfizeru.

Hlavný dôvod pozastavenia AstrouZenecou je nedostatok dávok

Hlavným dôvodom pozastavenia očkovania vakcínou AstraZeneca je, že očkovacích látok nie je dostatok. Lengvarský ubezpečil, že na očkovanie druhou dávkou je odložený dostatočný počet vakcín. Jedným z dôvodov pozastavenia očkovania je podľa ministra aj úmrtie 47-ročnej ženy, ktorá skonala po očkovaní touto vakcínou, úmrtie pritom stále prešetrujú. Lengvarský dodal, že rezort s vakcínou AstraZeneca v očkovacej schéme naďalej ráta.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:30 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Prvé oddelenie
05:30 Policajti v akcii
06:15 Nákupné maniačky
05:10 Tashiho svet
05:25 Maxipes Fík
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
05:50 Dívka z divočiny
07:30 Americká Miss India
09:15 Na nože