Ministerstvo zdravotníctva schválilo používanie lieku Ivermectin, ktorý pomáha pri liečbe proti Covid-19

Ministerstvo zdravotníctva schválilo používanie lieku Ivermectin, ktorý pomáha pri liečbe proti Covid-19

Archívna reportáž: Opatrenia platné od 27. januára embed kód
BRATISLAVA / Ministerstvo zdravotníctva dostalo požiadavku na schválenie používania Iveremectinu. Marek Krajčí povolil jeho používanie. Viaceré štúdie uvádzajú, že napomáha pri liečbe proti ochoreniu Covid - 19.

O tom, že budú žiadať schválenie používania lieku informoval pred niekoľkými dňami aj profesor Jarčuška. Na Ministerstvo zdravotníctva bola 26. januára doručená žiadosť hlavného odborníka pre infektológiu profesora Ivana Schrétera o skupinové povolenie neregistrovaného lieku Ivermectin

Ministerstvo zdravotníctva vydalo povolenie terapeutického použitia neregistrovaného lieku Ivermectin pre potreby zdravotníckych zariadení. 

​Ako uvádza v stanovisku ministerstvo zdravotníctva používanie lieku je schválené zatiaľ na polroka. "Hlavnou indikáciou Ivermectinu je profylaxia a liečba pacientov s COVID-19. Liek bude dostupný okrem nemocníc aj v lekárňach na lekársky predpis," píše sa v stanovisku. Ivermectin je antiparazitikum, ktoré má aj veľmi silné antivírusové a protizápalové vlastnosti pri COVID-19. Podporuje to narastajúci počet štúdií, ktoré poukazujú na jeho účinnosť nielen v rámci in-vitro a zvieracích modelov, ale aj v mnohých klinických podania z centier a krajín z celého sveta. Liek sa bude podávať ako súčasť ďalšej liečby. Je už registrovaný vo viacerých krajinách, napríklad vo Francúzsku, USA, Švédsku a Nórsku.

Zdroj: noviny.sk/Ministerstvo zdravotníctva SR

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
18:35 Stratené duše III.
19:40 Profesionáli III.
20:30 Všetko čo mám rád
19:00 Prvé oddelenie
19:30 Prvé oddelenie
20:10 Vražedné Miami
19:10 Malí fidlikanti
19:30 Barbapapa na ceste okolo sveta
19:35 Arthur a Minimojovia
18:25 Kolo zázraků
20:15 Šachový princ
22:10 Safe