Nové video z nemocníc nesie silný odkaz: Nedajte na pochybovačov, toto je realita, toto sú reálni ľudia

Nové video z nemocníc nesie silný odkaz: Nedajte na pochybovačov, toto je realita, toto sú reálni ľudia

BRATISLAVA / Pandémia rozdeľuje ľudí na tých, ktorí zodpovedne pristupujú k opatreniam a tých, ktorí podňecujú na presný opak. Nemocnice denne hlásia desiatky nových hospitalizácii ľudí s ochorením Covid-19.

O začiatku nového roka hlásia nemocnice dennodenne nový počet hospitalizovaných ľudí na ochorenie Covid-19. Lekári, ale aj sestričky už nevládzu. 

Damián König s Lens Logic vytvorili video, v ktorom ukazujú zábery z nemocničných oddelení, kde ľudia bojujú o život s ochorením Covid- 19. Súčasťou videa sú aj vyjadrenia ľudí, ktorí tvrdia, že koronavírus, ktorý v roku 2020 ochromil celý svet je iba chrípôčka a všetky opatrenia sú iba strašením ľudí. Toto video má ukázať najmä ľuďom, ktorí neveria, že pandémia existuje, stále je tu s nami a zhoršuje sa to. Ak všetci ľudia nezačnú pristupovať k situácii zodpovedne, nič sa nezlepší. V Nitre už nemajú kapacity a pľúcne ventilátory im posielala nemocnica v Prešove, tie svoje už majú plne obsadené. 

Protesty, na ktorých ľudia popierajú vážnosť situácie

Aj napriek opatreniam a vážnosti situácie sa nájdu ľudia, ktorí ochoreniu Covid-19 neveria alebo tvrdia, že je to iba ako bežná chrípka. V utorok, 17.novembra, si Slovensko pripomínalo oslobodenie v roku 1989. Ľudia si túto nedávnu históriu pripomínali zapálením sviečky, vďakou a spomínaním. Ľudia sa stretli na niekoľkých miestach na Slovensku aj napriek zákazu zhromažďovania a protestovali proti opatreniam nosenia rúšok, odstupov a sami tieto opatrenia porušovali.

V čase čoraz viac narastajúcich počtov pozitívnych prípadov koronavírusu či ľudí pripojených na pľúcne ventilácie v nemocniciach nemala väčšina z protestujúcich na tvári rúška a nedodržiavali odstup. Protest organizovala strana Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Protestu sa zúčastnili viacerí členovia strany, medzi nimi aj Márian Kotleba, Milan Mazurek či Milan Uhrík. Dav po zhromaždení rozohnali ťažkoodenci. 

Zdroj: noviny.sk/FB Damián König - Lens Logic

TV Program

05:10 Noviny TV JOJ
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:00 Nové bývanie
05:50 Kinosála
06:00 Miláčikovo
05:30 Kutyil s.r.o. II.
06:05 Kutyil s.r.o. II.
06:40 Hotelová inšpekcia XIV.
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Mopsík k zulíbání
07:45 Cesta za králem trollů
09:40 Cesta za snem