Zatiahnuté, dažďové prehánky
Bratislava
Juraj
24.4.2024
Americkí detskí lekári radia, ako rozoznať nákazu koronavírusom u detí. Všímať si treba aj tieto symptómy
Zdielať na

Americkí detskí lekári radia, ako rozoznať nákazu koronavírusom u detí. Všímať si treba aj tieto symptómy

WASHINGTON / S blížiacim sa začiatkom školského roka u nás, ale aj v ďalších regiónoch sveta stúpa záujem rodičov o informácie, ako rozoznať nákazu koronavírusom u detí. Detskí lekári v Spojených štátoch upozorňujú na to, že okrem tradičných príznakov, ako kašeľ, horúčka, či problémy s dýchaním, si treba všímať aj iné symptómy.

Vyrážky, ktoré sa veľmi rýchlo šíria, či nedostatok energie a problém udržať dieťa pri vedomí. To sú príznaky, ktoré americkí pediatri radia sledovať rodičom na svojich deťoch po návrate do školy a väčších kolektívov. "Vyzerá to tak, že so stupňujúcou sa aktivitou detí stúpa aj počet nakazených v ich radoch," vyjadril sa Sean O´Leary, odborník na infekčné ochorenia detí. Za posledné týždne zaznamenali v Spojených štátoch nárast počtu nakazených detí o 90-percent. Situácia podľa lekárov do istej miery kopíruje vývoj nákazy v krajine. Zároveň môže súvisieť s rozsiahlejším testovaním detí na koronavírus. V niektorých prípadoch má nákaza tragický koniec.

"Za posledné mesiace sme v Spojených štátoch zaznamenali už 90 úmrtí detí na koronavírus," poznamenal Sean O´Leary. Zo všetkých infikovaných v krajine tvoria deti asi deväť percent. Podľa americkej akadémie pediatrov je vážny priebeh choroby u detí vzácny. Lekári však jedným dychom dodávajú, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Rodičom preto odporúčajú, aby pozorne sledovali zdravotný stav svojich potomkov a v prípade potreby zasiahli.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy