VIDEO: Kamionisti blokujú viaceré úseky diaľníc, v kolóne stoja hodiny

VIDEO: Kamionisti blokujú viaceré úseky diaľníc, v kolóne stoja hodiny Zdroj: Polícia SR
BRATISLAVA / Kamióny už druhý deň blokujú jazdné pruhy na diaľnici D1. Kolóna stojacich kamiónov sa tiahne až od Senca po hraničný priechod Čunovo - Rajka. Polícia situáciu monitoruje už aj z vrtuľníka. Vzhľadom na mimoriadnu situáciu v prípade nerešpektovania a neuposlúchnutia pokynov policajti pristúpia k represívnym opatreniam a to zadržiavaniu vodičských preukazov.

Situácia na D1: 

Kamióny blokujú cesty do hlavného mesta a aj priamo v Bratislave. Tvoria sa kolóny a cesty sú neprejazdné. Pre opatrenia na maďarskej strane hraničného priechodu Čunovo - Rajka, stoja kamióny až od  D1 pri Senci. Kolóny ale vznikajú aj na D2 a diaľnici D4. 

Policajti už začali s vyťahovaním kamiónov z kolóny, ktoré prepravujú potraviny, lieky, zvieratá a ďalší dôležitý tovar. 

"Upozorňujeme verejnosť, že dopravná situácia v Bratislave je ovplyvnená aj tým, čo sa deje na hraničných priechodoch všetkých našich susedov - spôsob kontroly kamiónov, otvorenosť a zatvorenost hraničných priechodov a podobne. Bratislavskí policajti robia neustále všetko, čo je v ich silách. Vzhľadom na mimoriadnu situáciu v prípade nerešpektovania a neuposlúchnutia pokynov policajti pristúpia k represívnym opatreniam a to zadržiavaniu vodičských preukazov," informovala polícia. 

Vodičom v Bratislave odporúčajú, aby sa vyhli daným úsekom, aj diaľnice D2 od Stupavy do Bratislavy a využili predovšetkým cesty 1. a 2. triedy a miestne komunikácie -Lamačskú cestu, Jána Jonáša. "Žiadame kamionistov, aby rešpektovali pokyny policajtov a držali sa v pravých jazdných pruhoch," upozorňuje polícia. 

Zdroj: noivny.sk/polícia SR

TV Program

20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
20:35 Fakjú, pán profesor 3
20:25 Everest
23:00 Záhada Hory mŕtvych
00:55 Vikingovia V.
20:10 Myšlienky vraha III.
21:00 FBI
21:50 FBI
20:25 Krtko
20:35 Mach a Šebestová na cestách
20:45 Volám sa Caillou V.
20:15 Jasmíniny slzy
22:10 Neklidná mysl
00:00 Bavme se o sexu