Po nehode otras mozgu a PN-ka. Poisťovňa žene nevyplatila ani cent

Zdroj: TV JOJ

19.08.2012 08:00 | Predstavte si, že do vás niekto nabúra, no vy ste schopní vyjsť po svojich, cítite sa fit a dokonca škoda na aute nie je až taká horibilná. Druhý vodič mávne rukou, načo volať políciu... Tak to necháte tak. No potom sa zrazu dostavia zdravotné problémy. Myslíte si, že poisťovňa či vinník vám zrazu zaplatia? Spravili ste totiž niekoľko chýb...

Malá nehoda, ťažšie zranenie, ušlá mzda

"Vystúpila som z auta, chcela som volať políciu, ale nakoľko to bolo auto staršie viac ako 10 rokov, tak hodnota auta nebude vyššia ako tých 3000 eur. Samozrejme, dotyčný, keď som povedala, že chcem volať políciu, povedal, že na čo...Veď to nejako vypíšeme," komentovala svoju nehodu poškodená.

Neskôr sa však začala budiť na bolesti hlavy. "Zranenie bolo pomliaždenina mäkkého tkaniva mozgu s tým, že som mala ešte natiahnutú krčnú chrbticu." Žene trvala PN-ka viac než dva týždne! Samozrejme si chcela nárokovať ušlú mzdu a nejaké bolestné. Poisťovňa totiž správu od lekára zamietla, pretože udalosť nebola prešetrená políciou.

Políciu volajte vždy!

"V prípade, že poškodená preukáže v danom prípade príčinnú súvislosť vzniku zranení s dopravnou nehodu napr. lekárskou správou resp. odborným posudkom, je možné uvedenú škodovú udalosť prehodnotiť," informovala Erika Barkolová, hovorkyňa poisťovne.

Políciu je teda potrebné zavolať aspoň dodatočne. Vyšetrovanie je však zdĺhavejšie a náročnejšie. Dokonca ani po ľahšej nehode nemusíte vedieť, či ste vážnejšie zranení. Všetko zistia až vyšetrenia, ktoré sa robia mimo miesta nehody. Prvé číslo, ktoré tak treba vytočiť, je 158. Bez ohľadu na to, či s tým druhý účastník nehody súhlasí, alebo na to, či škoda na vozidle je minimálna. Všetky ostatné informácie nájdete na stránke Ministerstva vnútra SR!

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Autor: Alexandra Kepazová

Zdroj: noviny.sk

Súvisiace články


Nenechajte si ujsť

Ďakujeme za vaše názory

Dokonalé zobrazenie na všetkých zariadeniach

#

Reklama

Kontakt