Ďalšie zlé správy. Deň v nemocnici nás môže vyjsť na 4 €

Ďalšie zlé správy. Deň v nemocnici nás môže vyjsť na 4 €

Ak ste chorí, mali by ste mať aj dosť peňazí. Na ministerstve zdravotníctva už rozhodli, že od októbra nás čakajú zmeny. Nových poplatkov u lekára bude zrejme viac. Otázne je koľko peňazí a za čo budeme musieť ťahať z peňaženiek. Vrátiť by sa vraj mohli dokonca povestné zajacovky!

Do 30. septembra musí minister zdravotníctva predložiť vláde návrh, ako naše zadĺžené zdravotníctvo ozdraví. Riešením sú poplatky a práve v týchto dňoch sa o nich začína rokovať.

Kým denník Pravda tvrdí, že nám  hrozí doplácanie aj  za operáciu kŕčových žíl, pruhu či slepého čreva, ministerstvo zdravotníctva to popiera. "Média vedia viac ako minister. Tento legislatívny návrh sa v týchto týždňoch len pripravuje," tvrdí rezortná hovorkyňa Katarína Zollerová. Koľko a za čo sú ale otázky, na ktoré ministerstvo odpovedať  nechce. Šéf zdravotníctva vraj chce urobiť iba poriadok.

Ten si ale tí, s ktorými minister o poplatkoch v týchto dňoch už rokuje predstavujú takto: "Rozchádzame sa v názoroch, lebo minister je za spoluúčasť pacienta, to znamená príplatok za nadštandardnú liečbu alebo vyšetrenie. Naše stanovisko je zavedenie poplatkov za stravu a pobyt v nemocnici. Mohol by byť zhruba 4 eurá za deň," hovorí viceprezident Asociácie nemocníc Peter Ottinger.

 

Zdroj: tv joj

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:35 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Panelák
06:50 POLICAJTI V AKCII
08:10 Odsúdené II.
09:40 Kosti V.
06:55 Rapotáčik
07:05 Agi Bagi III.
07:15 Marvin, stepujúci koník II.
05:40 Angele a Tony
07:15 Útěk z polygamie
08:50 Lagerfeld - důvěrné