Ďalšie zlé správy. Deň v nemocnici nás môže vyjsť na 4 €

Ďalšie zlé správy. Deň v nemocnici nás môže vyjsť na 4 €

Ak ste chorí, mali by ste mať aj dosť peňazí. Na ministerstve zdravotníctva už rozhodli, že od októbra nás čakajú zmeny. Nových poplatkov u lekára bude zrejme viac. Otázne je koľko peňazí a za čo budeme musieť ťahať z peňaženiek. Vrátiť by sa vraj mohli dokonca povestné zajacovky!

Do 30. septembra musí minister zdravotníctva predložiť vláde návrh, ako naše zadĺžené zdravotníctvo ozdraví. Riešením sú poplatky a práve v týchto dňoch sa o nich začína rokovať.

Kým denník Pravda tvrdí, že nám  hrozí doplácanie aj  za operáciu kŕčových žíl, pruhu či slepého čreva, ministerstvo zdravotníctva to popiera. "Média vedia viac ako minister. Tento legislatívny návrh sa v týchto týždňoch len pripravuje," tvrdí rezortná hovorkyňa Katarína Zollerová. Koľko a za čo sú ale otázky, na ktoré ministerstvo odpovedať  nechce. Šéf zdravotníctva vraj chce urobiť iba poriadok.

Ten si ale tí, s ktorými minister o poplatkoch v týchto dňoch už rokuje predstavujú takto: "Rozchádzame sa v názoroch, lebo minister je za spoluúčasť pacienta, to znamená príplatok za nadštandardnú liečbu alebo vyšetrenie. Naše stanovisko je zavedenie poplatkov za stravu a pobyt v nemocnici. Mohol by byť zhruba 4 eurá za deň," hovorí viceprezident Asociácie nemocníc Peter Ottinger.

 

Zdroj: tv joj

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 INKOGNITO
21:55 INKOGNITO
23:10 SEDEM
20:15 Spravodlivosť
22:30 Mafia!
00:15 JAG V.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti III.
20:15 Prázdniny!
22:10 Na dosah
23:50 Který je ten pravý?