Facebook vás už na narodeniny zosnulých neupozorní

Facebook vás už na narodeniny zosnulých neupozorní

NEW YORK / Prevádzkovatelia známej sociálnej siete upozornili svojich užívateľov, že hlásenia, ktoré dostávali o narodeninách zosnulých, čoskoro vypnú. Pomôcť im v tom má umelá inteligencia.

Tá by mala také profily vyhľadávať. Účty, ktorých majitelia už nie sú medzi živými, budú mať rubriku s názvom "tribute", čiže prejavenie úcty. Pôjde o priestor, v ktorom môžu užívatelia napríklad zdielaľ fotky so zosnulými na ich pamiatku. 

"Viac ako tridsať miliónov ľudí si každý mesiac pozerá spomienkové profily, aby mohlo písať príbehy a pripomínať si tých, ktorí zomreli. Nová sekcia "tribute" vytvára samostatnú kartu na týhto profiloch, kde môžu priatelia a rodina zdielať príspevky. To všetko počas zachovania časovej osi profilu blízkeho človeka. Umožní to ľuďom, ktorí trúchlia a spomínajú na svojich blízkych, vidieť príspevky, ktoré sú pre nich najužitočnejšie," vysvetľuje Facebook. Firma ale sprísnila pravidlá ohľadom sprispievania na takýto profil. Budú tak môcť učiniť iba priatelia a rodina zosnulých. 

Mark Zuckerberg, zakladateľ siete Facebook, hovoril o situácii na Slovensku. Pozrite si archívne video: 

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:00 Bez servítky
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:35 Stratené duše III.
18:35 Stratené duše III.
19:35 Profesionáli III.
17:55 Súdna sieň
19:00 Kosti XI.
20:10 Vražedné Miami
18:15 Labková patrola II.
18:40 SpongeBob v nohaviciach IX.
19:05 Malí fidlikanti
18:05 Twilight sága: Rozbřesk - 1. část
20:15 Gagarin
22:15 Vlk z Wall Street