Móda na zjedenie. Obliekli by ste sa do čokolády?

Móda na zjedenie. Obliekli by ste sa do čokolády?

BRUSEL / Cesta od čokoládového bôbu po tabuľku sladkej dobroty je ako fascinujúci príbeh. A ten sa každý rok rozpráva v Belgicku počas tradičného čokoládového festivalu. Medzi nezabudnuteľné zážitky nepatria iba ochutnávky bonbónov a produkcie čokoládových majstrov, ale aj módna prehliadka exkluzívnych čokoládových rób.

Horká, mliečna, alebo biela? Ktorá je tá vaša naj? V belgickom Bruseli si každý milovník čokolády a kakaa v týchto dňoch príde na svoje. Potešenie pre chuťové poháriky ponúka až 70 výrobcov z domova aj zo sveta, oko poláskala prehliadka, ktorá ani tento rok nechýbala. Majstri predviedli svoje naozaj najchutnejšie šaty.

"Sú celé z čokolády, aj výstuž a použitý polystyrén sme pokryli čokoládou a kakaom. Celkovo sme teda na šaty použili vyše 5 kilogramov čokolády a 3 kilogrami kakaa," tvrdí výrobca čokolády Jean-Christophe Hubert.

Trinásť extravagantných modelov zožalo nesmierny úspech. Bolo to aj preto, že prehliadku mala pod palcom Miss Belgicko 2006. Predvádzať takéto modely rozhodne nebola hračka. Kým bežné hojnejšie zdobené šaty vážia okolo troch kilogramov, tieto dámy sa pasovali s váhou aj okolo ôsmych.

Pozrite si reportáž o prípade, kedy sa po nehode vyliala čokoláda z cisterny na cestu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:35 DIVOKÉ KONE
08:30 Rýchla rota Chipa a Dala
09:25 Simpsonovci XXIV.
05:35 Panelák
06:20 Kutyil s.r.o. II.
06:55 OCHRANCOVIA
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:10 Všechno, co si přeje
07:50 Henry ze zkumavky
09:35 Poslední čas na lásku