Unikátna výstava otca a syna Hulíkovcov. Spája ich viac ako len rodinné puto

Unikátna výstava otca a syna Hulíkovcov. Spája ich viac ako len rodinné puto

BRATISLAVA / Viktor, Tomáš a Veronika Hulíkovci sú na Slovensku pre mnohých známe mená. Jeden je výtvarník, sochár, druhý je slovenský prírodovedec, dokumentarista a fotograf a tretia je kolegyňa z TV JOJ - reportérka Krimi. Od piatku je otvorená výstava diel mužskej časti rodiny, ktorú si môžte prísť pozrieť do Zichyho paláca v Bratislave.

​Dvaja rozdielni autori, ktorí na prvý pohľad majú odlišné umelecké zameranie. Ale to je len prvý pohľad. V podstate toho majú spoločného oveľa viac, než je len rodinné puto otec a syn.

Otec a syn

Otec Viktor Hulík má za sebou veľké množstvo ocení doma i vo svete. V ranej tvorbe sa zameriaval na ekológiu a prírodu, neskôr sa zameral na geometrické abstrakcie. Medzi jeho širokej verejnosti známe diela patrí napríklad socha Čumila v centre Bratislavy.

Keďže jablko nepadá ďaleko od stromu, tak aj jeho syna Tomáša od mala fascinuje príroda. Až natoľko, že vyštudoval environmentalistiku a podnikol viaceré vedecké a fotografické expedície. V ostatnom čase sa zameriava na dokumentaristiku, ktorá prezentuje krásy Slovenska.

Spoločná výstava

Jedného dňa mu v hlave skrsla myšlienka, že by s otcom mohli mať spoločnú výstavu. "Ja som sa otca s takou malilinkatou dušičkou pýtal, ako teda renomovaného umelca, či by sme si nedali spolu výstavu nejakú, tak našťastie otec súhlasil," hovorí otvorene Tomáš. 

Ponuku Hulík starší prijal s nadšením. "Sledujem Tomášov vývoj a výdy ma fascinoval jeho prístup, taký ten pedantný a realistický k tomu okolitému svetu," hovorí o synovi Viktor. 

"Ich výtvarné cítenie má niečo osobitné, obidvaja sa veľmi dobre dopĺňajú a táto výstava je toho svedectvom. Je veľmi nápaditá, zaujímavá, človeka obohacuje," hodnotí bývalý politik Jozef Moravčík. "Viktora poznám dlho, vážim si ho, je to fantastický človek a fantastický umelec," pridáva sa herečka Mária Kráľovičová. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:45 Skryté čísla
01:40 INKOGNITO
03:40 Rodinné záležitosti
22:35 Rallye smrti 2050
00:35 Hviezdna brána III.
01:35 Súboj kúzelníkov I.
23:00 TIPOS INFO
23:05 Tajomstvá a lži I.
00:00 Spackané plastické operácie: Po zákroku II.
22:50 Volám sa Caillou V.
23:15 Fix a Foxi
23:40 Albert spoznáva svet
21:55 Barva pleti
23:55 Alibi na klíč
01:25 Zabít pro pana Perkinse!