Fekišovce dosiahli ďalšie prvenstvo, tomu neuveríte

Fekišovce dosiahli ďalšie prvenstvo, tomu neuveríte

FEKIŠOVCE / Obec Fekišovce sa po zverejnení záznamu z kuriózneho zasadnutia obecného zastupiteľstva stala azda najpopulárnejšou dedinou na Slovensku. V priebehu niekoľkých hodín je dedina tým najzaujímavejším, čo ľudia vyhľadávajú na internete. V Google vyhľadávači jej názov obsadil prvú priečku po zadaní písmena "F".

Začiatkom decembra minulého roka zasadlo po komunálnych voľbách po prvýkrát obecné zastupiteľstvo obce Fekišovce. Správanie staronovej starostky, ktorá bola vo funkcii aj minulé volebné obdobie, vyrazilo dych nejednému poslancovi zastupiteľstva. Záznam zo zasadnutia bol zverejnený aj na internete, kde ľudia v komentároch starostku vôbec nešetrili. K poslancom sa totiž správala rázne, akoby boli deti zo základnej školy.

​Desiateho decembra 2018 sa konalo slávnostné ustanovujúce zasadnutie obecného zastupiteľstva obce Fekišovce, ktorá sa nachádza v okrese Sobrance. Zasadnutie starostky a poslancov obecného zastupiteľstva prebiehalo v napätej atmosfére. Miloslava Fedorová (Smer-SD) bola starostkou aj predchádzajúce volebné obdobie, no určite ani jeden z poslancov nečakal tak razantné a nekompromisné správanie aké predviedla. 

Podľa informácii TV JOJ časť obyvateľov so správaním starostky súhlasila, no tá druhá časť bola proti. Správanie starostky teda niektorí ľudia považovali za nekorektné. 

Na prvé zasadnutie po komunálnych voľbách prišli všetci piati zvolení poslanci. Zo začiatku ale iba ticho sedeli a reagovali na rozkazy starostky. Jeden z prvých rozkazov bolo hlasné spievanie národnej hymny. Na zastupiteľstve to tak vyzeralo, akoby boli poslanci deti, žiaci zo základnej školy, ktorí musia poslúchať na slovo. 

"Tak vážení, na začiatku nášho obecného zastupiteľstva zaspievajme hymnu Slovenskej republiky Nad Tatrou sa blýska. Nech sa páči, povstaňte, spievame... Nech sa páči... Spievajte... Nad Tatrou sa blýska... Nech sa páči...“ 

;fbclid=IwAR1BZTppI79eFGfC_d835Bb8Mry-fj-ppCKT4CRDcGyRRYpLWYRJju9KlRI&app=desktop

Prvý rozpor v názoroch prišiel, keď starostka požadovala, aby si medzi sebou poslanci zvolili jedného, kto by bol schopný na počítači písať zápisnicu. Hoci si poslanci po chvíli medzi sebou vybrali, starostka s výberom nesúhlasila a rázne ich odbila. "Ďoďo nevie písať dobre na počítači," odpovedala na výber zapisovateľa a ďalej reagovala na argumenty poslancov: "Ja určujem, kto je zapisovateľ." 

Pravidlá starostky 

Na vystupovanie a jednanie starostky sa počas zasadnutia ozval nie jeden z poslancov. Podľa ich slov nebolo jednanie normálne. Starostka ale naďalej tvrdila, že konajú korektne. "Musím si od vás držať odstup, nadhľad. Tak mi bolo povedané, že Fekišovce potrebujú starostu, ktorý má nadhľad a odstup. Budeme si odstup dodržiavať striktne. Jednoducho na tom trvám, máte smolu," dodala. 

Reakcie ľudí na internete 

Záznam zo zastupiteľstva bol uverejnený na Youtube, kde sa pod video vyjadrili desiatky ľudí. Okamžite sa video stalo aj internetovým virálom najmä na sociálnych sieťach.  

"Na ďalšom zasadnutí sa bude isto písať päťminútovka, nezabudnite si úbor a prezuvky," napísal do komentárov pod video používateľ Youtube. 

"Milá pani starostka, uvedomte si prosím, že: 1.) jednáte s poslancami a nie s žiakmi na základnej škole, ktorí si zabudli domácu úlohu 2.) ak vyžadujete od kolegov, aby vám vykali, mali by ste aj vy vykať im 3.) starosta obce je verejný činiteľ - to znamená, že môže byť natáčaný, nahrávaný a následne zverejnený záznam jeho osoby,"  vyjadril sa ďalší z používateľov. 

"Poslanci OZ by si mali v prvom rade naštudovať zákon o obecnom zriedení a ostatné zákonné normy a prispôsobiť rokovací poriadok. O ňom hlasujú oni, nie starostka a ona je povinná o ňom dať hlasovať.Rokovací poriadok je povinný dodržiavať každý, kto sa zúčastňuje rokovania OZ. Takéto správanie "pani starostky" je neprípustné," napísal pod video ďalší používateľ. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:50 Súdna sieň
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:00 Profesionáli III.
18:55 Kutyil s.r.o.
19:50 TIPOS INFO
18:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
19:00 Neserte nám pestúnku II.
19:30 Neserte nám pestúnku II.
18:10 Požiarnik Sam VIII.
18:25 Jahôdka a jej kamaráti II.
18:55 Viking Vicky
16:05 Zátah
18:20 Nanga Parbat
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: Skutečný Rocky Balboa