Ibiza chce pokutovať turistov, ktorí si uterákom rezervujú miesto na pláži

Ibiza chce pokutovať turistov, ktorí si uterákom rezervujú miesto na pláži Zdroj: Pinterest
IBIZA / Miestny majú turistov plné zuby. Hlavne ich drzých zvykov. Tí si totiž cez noc nechajú na pláži uterák, aby mali na ďalší deň už rezervované najlepšie miesta. Španielske úrady preto zvažujú, že takéto chovanie budú pokutovať.

Úrady už reálne zvažujú riešenie neustálych sťažností miestnych na chovanie turistov. "Premýšľame, že zavedieme opatrenia, ktoré už niektoré mestá prijali, čím by sme mohli zabrániť, aby k podobným situáciám dochádzalo," uviedol poslanec pre životné prostredie Montserrat a narážal tak na turistov, ktorí si nechávajú uteráky na pláži celú noc ale aj deň, aby im nikto nevzal miesta. O pripravovaných zmenách informoval portál Daily Mail

Ibiza navyše už dlhodobo bojuje s množstvom turistov. Nebolo by preto prekvapujúce, ak by pokutovanie turistov skutočne zaviedli. Zatiaľ ale nie sú známe žiadne čísla o výške takejto pokuty. 

Podobný systém zaviedli pred dvoma rokmi v Taliansku. Zákaz sa vzťahuje na všetky plážové vybavenia od uterákov, až po slnečníky a plavky. V najhoršom prípade turistom hrozí pokuta až 200 eur. 

Najnovšie na talianskych plážach zaviedli pokuty pre turistov aj v prípade, že by si niečo kúpili od plážových predajcov. Tí totiž veľakrát nemajú na produkty potrebnú licenciu, rovnako neodvádzajú dane. Výška pokuty sa môže pohybovať až do 7 000 eur. 

Pozrite si reportáž o tipoch, ako neprerobiť na dovolenke: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:40 Súdna sieň
07:30 ZOO
09:05 Vianočný drak: Zachránené Vianoce
11:45 Vianočný Panelák
07:45 Panelák
09:00 Nákupné maniačky
10:30 Prvé oddelenie
07:50 Altair v Hviezdnom kráľovstve
08:00 Wilf - čarodejnícky pes
08:20 Požiarnik Sam VIII.
06:20 Cizinka s mou tváří
08:05 Tygří oči
09:45 Je prostě báječná