Rajtár podal trestné oznámenie na Bašternáka a Kočnera pre podvody v komplexe Bonaparte

12.07.2018 12:43 Noviny.sk Politika
Rajtár podal trestné oznámenie na Bašternáka a Kočnera pre podvody v komplexe Bonaparte Zdroj: SITA
BRATISLAVA / Opozičný poslanec Jozef Rajtár z SaS podal trestné oznámenie pre podozrivé prevody bytov v komplexe Bonaparte, ktorých sa mali dopustiť podnikatelia Marián Kočner a Ladislav Bašternák. Uviedol to na tlačovej konferencii s tým, že podnikatelia si mali uplatňovať vrátenie dane z pridanej hodnoty, i keď prevádzali byty zo svojich vlastných spoločností.

Rajtár tvrdí, že po týchto prevodoch zostali nedoplatky a daňové dlžoby spomínaných spoločností, preto podal trestné oznámenie priamo na generálnej prokuratúre. Rajtár tiež žiada väzobné stíhanie pre podnikateľa Ladislava Bašternáka, pretože opakovane pácha trestnú činnosť a vyzýva preto orgány činné v trestnom konaní, aby začali vyšetrovanie.

"Je krokom vpred, že Marián Kočner je dnes väzobne stíhaný. Aj napriek tomu je potrebné, aby sa veci dotiahli dokonca v trestnoprávnej rovine, pretože fakt je taký, že obchody pokračujú. Podám ďalšie trestné oznámenie na prevody bytov, kde je podozrenie na vyplácanie vratiek DPH. Marián Kočner a Ladislav Bašternák si v komplexe Bonaparte zobrali po dva byty, ktoré následne prechádzali z fyzickej osoby na ich vlastné spoločnosti. Tie sa ich následne zbavili a putovali opäť Kočnerovi a Bašternákovi," povedal Rajtár. "Následne tieto byty skončili opäť v ich rukách samozrejme s tým, že si uplatnili vyplácanie vratiek," doplnil

Rajtár popísal aj spôsob, akým si mali vyťahovať podnikatelia finančné prostriedky zo spomínaných nehnuteľností. "Podvod bol spravený klasicky, byt previedol Bašternák na svoju spoločnosť, ktorá sa ho následne zbavila tak, že bola zrušená kúpna zmluva. Medzičasom si firma pravdepodobne uplatnila vratku, ktorá zrejme neputovala naspäť na daňový úrad, ako neoprávnená. Žiadam preto väzobné stíhanie aj pre neho, lebo tento pán opakovane pácha ekonomickú trestnú činnosť," povedal Rajtár.

Kočner mal použiť podľa opozičného poslanca iný spôsob. Mal sa dostať naspäť k nehnuteľnostiam tak, že exekuoval vlastnú spoločnosť. "Systém je síce iný, ale vo finále je princíp ten istý. Obaja títo páni chceli získať neoprávnene peniaze na prevodoch bytov," uzavrel Rajtár.

Tlačovú konferenciu sme vysielali NAŽIVO.

Zdroj: noviny.sk, SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:25 Agent II.
00:25 Noviny TV JOJ
01:20 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
23:20 Výchovný tábor
01:30 Kráľovná juhu II.
02:15 Profesionáli VI.
23:05 Vtierka Castle III.
00:05 Spackané plastické operácie IV.
01:05 NEUVERITEĽNÉ! Záhady Crissa Angela III.
23:35 Myšiak Anatole
00:00 Zubor Pompík
00:10 Rexík
22:05 Pomsta mrtvého muže
23:55 Králičí nora
01:25 Dokonalá skrýš