Jasno
-2°
Bratislava
Vlasta
19.2.2025
Robert Fico nedoletel do Bruselu na rokovanie. Lietadlo sa muselo náhle otočiť
Zdielať na

Robert Fico nedoletel do Bruselu na rokovanie. Lietadlo sa muselo náhle otočiť

BRATISLAVA/KYJEV / Predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) odcestoval do Bruselu, aby rokoval o dodávkach plynu. Lietadlo spolu s premiérom však nepristálo a muselo sa vrátiť naspäť na Slovensko.

Vzdušný priestor nad Bruselom bol uzavretý

Na palube lietadla sa nachádzal reportér TV JOJ Richard Juriš. Vládny špeciál, ktorý smeroval do Bruselu na stretnutie s predstaviteľmi Európskej komisie v súvislosti so zastavením tranzitu plynu na územie Slovenska nepristál na letisku. Vládny špeciál začal krúžiť vo výške približne 6 000 metrov nad morom. Necelú pol hodinu pred pristátím kapitán letu údajne dostal informáciu z bruselskej letiskovej veže, že vzdušný priestor nad Bruselom je uzavretý.

Nešlo o poveternostné podmienky ani teroristický útok

Kapitán následne urobil tri okruhy nad letiskom. Na to, aby mohol vládny špeciál pristáť na inom letisku by musel kapitán lietadlo krúžiť minimálne hodinu a pol. Na ďalšie krúženie a návrat by už nezostalo palivo a aj keby Robert Fico pristál, nestihol by stretnutie v EK. Robert Fico sa preto rozhodol pre urýchlený návrat na Slovensko.

Dôvodom mala byť údajne technická chyba navigačného systému bruselskej letovej veže. Nešlo o poveternostné podmienky ani teroristický útok. 

Podľa Informácií TV JOJ sa následne zúčastní na rokovaní vlády.

Pozrite si video Roberta Fica o lete do Bruselu: 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy