Jasno
16°
Bratislava
Václav
28.9.2023
Seniori kradli toaletný papier. V Číne museli zaviesť TENTO automat
Zdielať na

Seniori kradli toaletný papier. V Číne museli zaviesť TENTO automat

PEKING / Technológie pomaly ale isto prenikajú do všetkých oblastí ľudského života. Na jednej z najrušnejších pekingských verejných toaletách úrady nainštalovali automat na toaletný papier vybavený softvérom na rozpoznávanie tváre. Má zabrániť krádeži papiera.

Automat funguje jednoducho. Zákazník, ktorý ide na toaletu, sa pred neho na tri sekundy postaví, dá si dole okuliare, čapicu a stroj mu vydá 60 centimetrov toaletného papiera. 

Dôvodom, prečo v Pekingu zaviedli toto opatrenie, boli časté krádeže toaletného papiera, na ktorí sa ulakomili najmä starší obyvatelia mesta, píše The Guardian.

Automat zamietne každého, kto si pre toaletný papier chodí príliš často. Podobne, ako turnikety v skiareáloch odhalia lyžiara pri pokuse druhýkrát použiť skipas, aj automat na toaletný papier vydá ďalšiu dávku papiera až po deviatich minútach. Nevedno, ako čínski správcovia prišli na toto číslo. 

https://twitter.com/PDChina/status/843650955648286720

Rozpoznávanie tváre ale vyvolalo diskusiu ohľadom otázky súkromia. "Myslel som si, že záchod je úplne posledným miestom, kde mám ešte nárok na súkromie. Ale už aj tu ma sledujú," napísal nespokojný Číňan na sociálnu sieť.

V Pekingu je pritom 46 tisíc kamier a 4 300 policajtov, ktoré ľudí neustále sledujú

Súvisiace články