Wintonove dieťa, Lady Milena, vydáva autobiografiu s receptami

Wintonove dieťa, Lady Milena, vydáva autobiografiu s receptami

BRATISLAVA / Lady Remoska je jedinečná knižná publikácia, veľký životný príbeh a kniha receptov lady Mileny Grenfell-Bainesovej, známej predovšetkým ako lady Remoska.

Kniha podrobne mapuje životné osudy tejto úžasnej dámy cez jej cestu Wintonovým vlakom, život v Anglicku, množstvo jej neuveriteľných aktivít až k jej umeniu dokázať s českou spoločnosťou Remoska s šesťdesiatročnou tradíciou pomôcť expandovať na britský trh. 

Bola mnohokrát ocenená, je hlavnou iniciátorkou Pamätníka rodičov Wintonových detí. "Pani Milena v roku 1939 odišla spolu so svojou 3,5-ročnou sestrou do Holandska a odtiaľ loďou do Anglicka. A mali ako jedni z mála obrovské šťastie, že sa ešte v tom roku stretli v Anglicku so svojím otcom. O rok neskôr prišla aj ich mama," hovorí editorka a vydavateľka knihy Kamila Hladká.

Publikácia obsahuje aj množstvo skvelých a nevšedných receptov v remoske. Je sprevádzaná dobovými fotografiami a nádhernými fotografiami Anny Édes. Predslov ku knihe nenapísal nikto iný ako Michal Petrov, autor bestsellerov Retro ČS.

Kniha je o dvoch úžasných osobnostiach, lady Milene a remoske, o tradícii, návrate k skutočným hodnotám, jednej veľkej českej značke a výbornom obede, ktorý môžeme pripraviť pre priateľov a rodinu.

"S lady Milenou o knihe hovoríme, že je to kuchárska kniha jej života. Je to spojenie životopisnej časti a jednotlivých receptov," povedala Hladká.

Pri realizácii projektu a následnej tlači nechceli z ničoho zľaviť, majú sa naozaj čím chváliť, preto pripravujú aj peknú a citlivú kampaň. Slávnostný krst prebehne 30. novembra 2016 v Paláci kníh Luxor na Václavskom námestí a krstným knihy bude Jiří Menzel.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:45 Labková patrola I.
08:25 PRÁZDNINY II.
09:25 PRÁZDNINY II.
06:45 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
08:00 NOVÁ ZÁHRADA
09:25 NA CHALUPE
06:35 Tyran III.
07:55 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
08:50 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
07:50 Sníček
08:00 Okido I.
08:15 Viking Vicky
06:25 Osudová láska
08:00 Z ulice na green
09:45 Asterix a Vikingové