Hračky do Kinder vajec vyrábajú deti, tvrdí The Sun

Hračky do Kinder vajec vyrábajú deti, tvrdí The Sun

WASHINGTON / Rumunské úrady preverujú podozrenie z detskej práce a obchodovania s ľuďmi pri výrobe obľúbených čokoládových vajíčok s prekvapením Kinder. Obvinenia zverejnil britský bulvárny denník The Sun. Výrobca Kinder vajíčok, firma Ferrero, začal svoje vlastné vyšetrovanie.

Rumunská prokuratúra oznámila začatie vyšetrovania podmienok výroby vajíčok Kinder v stredu. Upozornila na to agentúra AFP. Úrady tak reagovali na správu The Sun, podľa ktorej vyrábajú hračky do vajíčok rumunské deti.


Britský denník informoval o rumunskej rodine s dvoma deťmi vo veku šesť a jedenásť rokov, ktorá vyrábala hračky pre Ferrero vo svojej domácnosti. Zverejnené video ukazuje, ako školopovinné deti skladajú hračky a balia do žltých plastových obalov, ktoré sa nachádzajú vo vnútri čokoládového vajíčka.

"Je to otrocká práca," vyhlásil otec detí Christian Juri. Rodina na prácu pre Ferrero pristúpila, pretože podľa neho nemá inú možnosť obživy. Rosina dostáva od dodávateľa plastové dieliky a žlté obaly. Tie potom doma kompletizuje a odovzdáva na ďalšie spracovanie do továrne. Za tisíc skompletizovaných vajec vraj dostanú 20 lei, čo je 4,40 eura.

Výrobca Ferrero odkázal na to, že podľa firemnej politiky je detská práca zakázaná a dodávatelia sú pravidelne kontrolovaní. Podľa zdroja britského denníka je však výroba hračiek v domácnostiach tak rozšírená, že je zo strany firmy len ťažko kontrolovateľná. "Keby vedenie Ferrero tušilo, čo sa deje v Rumunsku, dostalo by z toho infarkt," uviedol zdroj.

Zdroj: noviny.sk/The Sun/iDnes.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:35 DIVOKÉ KONE
06:40 DIVOKÉ KONE
08:30 Rýchla rota Chipa a Dala
05:05 15 minút. KUCHÁR
05:35 Panelák
06:20 Kutyil s.r.o. II.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:10 Prázdniny!
07:05 Jezdkyně
08:55 Holka k sežrání