Lochnesská príšera sa presťahovala zo Škótska do Veľkej Británie

Lochnesská príšera sa presťahovala zo Škótska do Veľkej Británie

WINDERMERE / Loch Ness je najznámejšie jazero vo Veľkej Británii a v Škótsku, ale nie pre jeho veľkosť či krásu. Žije v ňom legendárna príšera, ktorá sa ale podľa poslednej fotografie zverejnenej na internete presťahovala do Anglicka, píše britský The Daily Mail. Načasovanie je vskutku podozrivé - snímka sa objavila iba týždeň pred referendom o nezávislosti Škótska od Veľkej Británie.

Ako sa to mohlo stať? Jednoducho. Ak nastavíte kameru, ktorá zaznamenáva zábery minútu po minúte meniacej sa jesennej krajiny vo Windermere, môže sa celkom pokojne stať, že sa vám podarí vyfotiť príšeru, ktorá tam ale vôbec nepatrí.

Otázka je jasná. Kde sa tam príšera nabrala? Špekuluje sa, že sa niekto snaží pozdvihnúť britskú chmáru, ktorá visí nad Škótskom s blížiacim sa referendom.

Špekulanti si myslia, že Nessie utiekla, aby sa nemusela zúčastniť hlasovania, píše s humorom The Daily Mail.

Nebola si istá

Ellie Williams, ktorá zastupuje firmu, ktorá fotografie zaznamenala, tvrdí, chcela zachytiť snímky v priebehu celého dňa. Obsah fotoaparátu si dôkladne prezrela a zistila, že v jazere je obrovské zviera, ktoré v diaľke mizne.

"Myslela som si, že je to labuť alebo hus, obrázky som si prezerala na telefóne, ale boli veľmi malé," povedala Ellie.

Zdroj: Reprofoto/REX

Stojí si za svojím a verí, že na fotografii je skutočne veľké zviera. "Som rada, že som mala kameru v správnom čase na správnom mieste." Trvá na tom, že obrázky nijako neupravovala.

Fotografia Nessie z roku 1934, ktorá sa neskôr ukázala ako podvrh:

Zdroj: Reprofoto/The Daily Mail

Existencia sa nikdy nepotvrdila

Hoci príšera vyzerá skutočne, podľa mnohých ide iba o vtip a neexistuje žiadne logické vysvetlenie.

Námorník George Edwards pred dvomi rokmi zverejnil podľa jeho slov zatiaľ najlepší záber Lochnesskej príšery. Jej existencia sa pritom nikdy nepotvrdila a neexistuje žiaden relevantný dôkaz, že Nessie skutočne v jazere Loch Ness na Škótskej vysočine žije.

Pozrite si priložené video:

Tesné hlasovanie

Alex Salmond, ktorý v roku 2007 inicioval referendum o škótskej nezávislosti, každopádne chce odniesť Nessie naspäť domov. Stále viac Škótov chce odchod z Británie.

O niekoľko dní bude jasné, či sa Škóti budú riadiť výzvou britského premiéra Davida Camerona a odtrhnutie odmietnu. Podľa plánov miestnych samospráv má byť národnou menou britská libra namiesto doterajšej škótskej a kráľovná Alžbeta II. zostane formálnou hlavou štátu.

Znamenie?

Zo stožiaru nad sídlom premiéra Veľkej Británie z ničoho nič spadla škótska vlajka. Mnohí to chápu ako signál, že sa Škótsko v blížiacom sa referende od Spojeného kráľovstva odtrhne.

Pozrite si priložené video:

Politici sa všemožne snažia o zachovanie spoločného štátu. Škótom ponúkajú ekonomickú samostatnosť a mnohé ďalšie výhody.

Zdroj: noviny.sk, The Daily Mail

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
10:40 Majstri aukcií I.
11:10 Majstri aukcií I.
11:55 Profesionáli VIII.
10:10 Panelák IX.
11:35 Nákupné maniačky
13:05 Záchranári
10:45 Pat a Mat
10:55 Zabi nudu! II.
11:00 Tom a Lili
10:45 Černobyl
12:55 Srdce na správném místě
14:35 Šachový princ