Nešetrite na montáži klímy. Susedia vám to spočítajú

Nešetrite na montáži klímy. Susedia vám to spočítajú

BRATISLAVA / Klimatiziácie sú v týchto dňoch vykúpením. Ale nie pre každého. Najmä, ak sa váš sused v paneláku rozhodne ušetriť niekoľko eur tam, kde by nemal. A doplatia na to všetci ostatní. Okoloidúcim či susedom sa vďaka tomu ujde taká malá neželaná sprcha. Takúto bezohľadnosť nerieši ani žiadny zákon.

Kvapkajú na hlavy okoloidúcich

Po prechádzke pod oknami panelákov môžete v týchto dňoch skončiť mokrí ako myši a navyše páchnuci, ako by ste práve vyšli z kanála. Problémom sú klimatizácie, ktoré v týchto dňoch pracujú na plné obrátky.

Niektoré sú namontované tak bezohľadne, že voda z nich kvapká priamo na hlavy okoloidúcich a na zaparkované auta. "Ja neviem, či je to dovolené vôbec," hovorí sused.

Spôsob úrad nekontroluje

Majiteľ sa zjavne radšej pokúsil ušetriť pár eur, ako by mal odviezť vývod do odpadu. "Má sa to zasekať do kanalizácie, no stojí to viac peňazí," vysvetľuje majiteľ firmy na montáž klimatizácii Radoslav Bočár.

Montáž  klimatizácie závisí na majiteľovi a na firme, ktorú osloví. Spôsob, akým to urobia, žiadny úrad nekontroluje. "Ľudia nepotrebujú žiadne povolenie ani ohlasovaciu povinnosť, je to podobné ako so satelitom," informuje Michaela Platznerová z tlačového odboru MČ BA-Bratislava.

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.

Zdroj: SITA

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ Klaudia Suchomel-Guzová

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:10 Súdna sieň
15:20 ZÁCHRANÁRI
16:10 NAŠI I.
14:40 Panelák
15:20 Profesionáli II.
16:20 Simpsonovci XXI.
15:00 Kosti II.
15:55 Doktori II.
16:55 Klamári I.
15:15 Jahôdka a jej kamaráti I.
15:40 Lovci drakov
16:05 Malý Elvis a priatelia
14:50 Ztracený ráj
16:35 Pohledný mizera
18:20 Čarodějovy hodiny