Slováci holdujú nákupu cez internet, toto kupujeme najčastejšie

Slováci holdujú nákupu cez internet, toto kupujeme najčastejšie

BRATISLAVA / Údajne deväť dní každý rok trávime nakupovaním na internete. Pomáhajú nám v tom mobily, ktoré svojim výkonom zahanbujú aj najvýkonnejšie počítače. Nakupovať môžeme jedným prstom bez ohľadu na to, kde sa práve nachádza.

Podľa britského prieskumu môže súčet hodín strávených na stránkach e-shopov dosiahnuť až deväť dní ročne. Priemerný Angličan cez internet nakúpi každý rok až za 1 700 eur.

Nakupujú dve pätiny Slovákov

Online nakupujeme najviac v predvianočnom období. Pre ľudí, ktorých práca sa spája s počítačom je nakupovanie online prirodzené.

"Cez internet nakupujú približne dve pätiny Slovákov, presnejšie 44 percent z nás uskutočnilo nejaký nákup cez internet v uplynulom roku," uviedla analytička Dana Vrabcová.

"Dôvodom je najmä pohodlie nákupu z domu, lepší sortiment tovaru, respektíve lepšie ceny," hovorí výkonný riaditeľ Slovenskej asociácie pre elektronický obchod Jozef Dvorský.

Oblečenie, obuv, knihy

"Najčastejšie cez internet nakupujeme oblečenie a športové potreby, až približne štvrtina Slovákov si ich kúpila vlani," dodáva Vrabcová. Slovenky kupujú oblečenie a obuv, Slováci knihy.

Slováci uprednostňujú pred zahraničnými slovenské online obchody. "Možno že určitým faktorom je aj jazyková bariéra, ale dôležité je, že v prípade problémov sa môže značne predražiť každá prípadná reklamácia," dodáva Dvorský.

Zdroj: noviny.sk

TV Program

14:50 Titanic
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:40 Áno, šéfe USA I.
19:30 KINOSÁLA
19:55 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
17:50 Titanic: Krv a oceľ
20:10 Klamári II.
21:00 Klamári II.
18:35 Knihy od Stonožky
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Sníček a Dúhalka
18:30 Arthur a Maltazardova pomsta
20:15 Za hranici
22:10 Nečekaná hrozba