Jasno
14°
Bratislava
Želmíra
23.5.2022
FOTO. Univerzitný profesor zachytil rozprávkové víly!
Zdielať na

FOTO. Univerzitný profesor zachytil rozprávkové víly!

Zdroj: ISIFA

LANCASHIRE / Škriatkovia, víly a iné rozprávkové bytosti medzi nami - neveríte? Možno zmeníte názor. Univerzitný profesorovi fotografoval prírodu. Podarilo sa mu zachytiť tvory, ktoré skutočne vyzerajú ako kúzelné víly. Informoval denník Huffington Post.

Muchy vyzerajú inak

Profesor John Hyatt, ktorý prednáša na Metropolitnej univerzite v Manchestri, jedného dňa fotil prírodu v oblasti Lancashire. "Zameral som sa na západ slnka medzi stromami. Keď som v štúdiu zväčšil fotografie, videl som rozprávkové postavy," popísal záhadný úkaz Hyatt.

Profesor povedal, že stvorenia na jeho fotografiách rozhodne nevyzerajú ako normálny hmyz. "Išiel som von, fotil som muchy i komáre. Tie však vyzerajú celkom inak," tvrdí Hyatt.

Jemné krídla a dlhé nohy

Ako je to možné? Entomologička Erica McLaughlin z britského Natural History Museum na svojom blogu píše, že bytosti, ktoré Hyatt fotografoval, sú s najväčšou pravdepodobnosťou iba zástupcovia malého druhu muchy, ktorá má jemné krídla a dlhé nohy, ktoré jej visia dole.

Profesor John Hyatt však argumentuje tým, že ľudia sa môžu sami rozhodnúť, či na fotke vidia rozprávkové víly, alebo ide skutočne len o muchy. "Neverím, že ide o zmenšenú verziu ľudí, neverím ani na kúzla, ale príroda má množstvo tajomstiev, ktoré sme ešte neobjavili," dodáva.

Súvisiace články