Ako piť a pritom sa neopiť? Tu je recept...

Ako piť a pritom sa neopiť? Tu je recept...

Utopenie či autonehoda sú tragédie, pod ktoré sa v lete často podpíše alkohol. Ak aj napriek tomu chcete popíjať alkohol počas horúceho dňa, tu je recept lekárov, ako udržať jeho hladinu pod kontrolou...

Piť alkohol v lete? Podľa odborníkov je to tá najzradnejšia činnosť, do akej sa môžete pustiť! Kombinácia alkoholu a horúčav robí s človekom doslova peklo. "Rozširujú sa krvné cievy, spôsobuje zvýšenú stratu tekutín, čo vedie často ku kolapsovým stavom aj u mladých zdravých ľudí," vysvetľuje nepríjemné účinky záchranár Miroslav Chabroň.Často však mnohí svoje sily precenia, hrknú si zopár pohárikov, ešte chvíľu zotrvajú na slnku a potom sadnú do auta. To sa často končí tragicky. Podobne ako, keď sa rozhodnete schladiť si svoje alkoholom podgurážené telo do vody.

Ak ale neplávate, nešoférujete a nerobíte nič, čo si vyžaduje pozornosť, máme pre vás tip ako sa alkoholom neomámite ani v prípade, že ho celý deň popíjate! "Je taký orientačný prepočet, ktorý je považovaný za bezpečný príjem alkoholu. Je to buď pol deci tvrdého alkoholu alebo dva deci vína alebo pol litra piva dvanástky v priebehu dvoch hodín," prezrádza lekár Viliam Dobiáš.

Zdroj: isifa

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:20 Doktori II.
19:30 ŽREBOVANIE
19:35 Profesionáli III.
17:50 Súdna sieň
18:55 Súdna sieň
20:10 Dr. House II.
18:25 Jahôdka a jej kamaráti I.
18:50 Viking Vicky
19:05 Knihy od Stonožky
18:15 Slunce, seno, erotika
20:15 Fakjů pane učiteli
22:20 Mapy ke hvězdám