Práca snov? Len osem Slovákov ju môže vykonávať...
Práca snov? Len osem Slovákov ju môže vykonávať...
Tester počítačových hier začína byť zaujímavá pozícia už aj na Slovensku. Hlavnou výhodou je, že kým vy sa hráte - zarábate, a pracovať môžete aj na diaľku. "Môžeme testovať hry, ktoré sú vytvorené v USA, ale cez internet môže jednoducho skúšať túto hru ktokoľvek," tvrdí šéfredaktor počítačového magazínu Ondrej Macko.
Ak sa vám zdá, že ste práve objavili prácu svojich snov, vedzte, že stať sa testerom počítačových hier nie je také jednoduché. "Ono sa uskutočňujú také súťaže v hrách, z toho vychádzajú víťazi a z toho sú najčastejšie títo testeri. Oni sa potom zoskupujú do takých skupín a spoločne vlastne súťažia proti ostatným skupinám," vysvetľuje ďalej Macko.
Na Slovensku je podľa našich informácií takýchto ľudí len 8. Samozrejme pracujú pre zahraničné spoločnosti. Byť testerom počítačových hier však nie je práca na plný úväzok.
Zdroj: noviny.sk
Najnovšie na JOJ.SK

Sexi ako nikdy predtým: Z nadupaného delkoltu Gabiky Marcinkovej nespustíte oči!
09.12.2019 00:00 Novinky